Anadolu Gençlik Derneği, geçen yıl yaşanan büyük felaketin yıl dönümünde vefat eden binlerce vatandaşı dualarla anacak.

Gözden kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketin üzerinden bir yıl geçti. Yaraların sarılmaya çalışıldığı bölgelerde çalışmalar yürütülürken, hayatını kaybedenler ise anılıyor. AGD, depremin yaşandığı gün ve saatte vatandaşları camilere çağırdı.
 
TEHECCÜD VE DUA İÇİN CAMİDE BULUŞUYORUZ
Ülkemizin yaşadığı en büyük doğal felaket olan 6 Şubat depreminin üzerinden bir yıl geçti. Bölgede yaşanan sıkıntılar ve sorunlar giderilmeye çalışılırken, hayatını kaybeden on binlerce vatandaşın acısı ise halen dinmedi. Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi, yine anlamlı bir programa imza atarak hayatını kaybeden vatandaşlar için dua programı düzenliyor. Program kapsamında önce teheccüd namazı kılınacak akabinde ise dua edilecek.
 
DEPREM SAATİNDE İMARET CAMİİ’NDE BULUŞULACAK
AGD tarafından organize edilen programlarda deprem felaketinde vefat edenler için çağrıda bulunuldu. AGD tarafından yapılan açıklamada, depremin yaşandığı gün ve saatte ‘camilerde buluşuyoruz’ çağrısında bulunuldu. Açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası vefat eden vatandaşlarımızı anmak ve yakınlarına destek olmak için tüm Türkiye'de camilerde buluşuyoruz. Afyonkarahisar merkezde ise 6 Şubat Salı günü depremin yaşandığı saat olan 04:17’de İmaret Camii’nde buluşacağız. Bu anlamlı buluşmaya tüm Afyonkarahisar halkımız davetlidir” denildi.
 
TÜM TÜRKİYE’DE DÜZENLENECEK
AGD’nin tüm ülke sathındaki il ve ilçe şube başkanlıkları ise hazırlıklarını tamamladı. Depremin yaşandığı gün ve saatte vatandaşlar camilere akın edecek. Hayatını kaybedenler için dualar okunacak, hatimler indirilecek.