Reklam

Gültekin Uysal'dan flaş açıklamalar!..

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal Diyarbakır annelerini ziyaretinin ardından dillendirilen ‘Demokrat Parti Millet İttifakı’ndan ayrılıyor mu?’ iddialarına yanıt verdi.

Gültekin Uysal'dan flaş açıklamalar!..
08 Ocak 2021 - 23:48 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 13:46

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal Diyarbakır annelerini ziyaretinin ardından dillendirilen ‘Demokrat Parti Millet İttifakı’ndan ayrılıyor mu?’ iddialarına yanıt verdi.

 

Uysal, şöyle konuştu:

* Demokrat Parti’nin bir yere gittiği, bir yere geldiği yok. Durduğu yerde duruyor. Millet İttifakından ayrılmak gibi ne gündemimiz var ne bu tevattürlerle işimiz var.

* Arka arkaya pek çok şeyle birleşince halk tabiriyle dananın altında buzağı aranıyor. Öyle bir durum yok. Kırmızı çizgilerimiz net. İddialarımız, sözlerimiz net.

* Türkiye’nin bir iklim değişikliğine, iktidar değişikliğine ihtiyacı var. Türkiye’nin derinden nefes almaya ihtiyacı var. Türkiye’nin bu ucube, milli ve yerli diye pazarlanmış, bir kişinin şahsında kodlanmış, devletin bütün kurumları hiçleştirilmiş, bunun bedelini vatandaşımızın ödediği, bu sistem adı altındaki yönetim mekanizmasının, keyfi düzenin değişmesine ihtiyacı var. Demokrat Parti olarak bu iddialarımız ve çerçevemiz dün neyse bugün de o. Bizde bir değişiklik yok.

Uysal, Diyarbakır anneleri ile ilgili şöyle konuştu:

* PKK’nın bölgeye giydirmeye çalıştığı bir vesayet var. Bu vesayete karşı bir sivil iradeyle ortaya çıkmış, direnç gösteren insanlar var. Meramı, feryadı var. Biz bu feryada kulak vermeye gittik. O açıdan önemsiyorum.

* PKK’nın bölgenin üzerinde, siyasetin alanını daraltan, siyasetin üzerinde vesayet oluşturduğu ikincil, üçüncül hiyerarşiler var. Bunları yırtmalı bölge.

* Siyaset konuşulabilsin. Yoksa siyahla beyaz arasında sıkışmış, şiddet sarmalı içerisinde siyasetin demokratik tavır alanlarının sınırı zaten daralır. Biz bu maksatla Diyarbakır annelerinin bu feryadına karşı çok net bir şeyi söylüyorum.

* Terör ne müsamahayı kaldırır, ne tereddütü kaldırır, bu noktada orada Diyarbakır annelerinin yükselttiği sese, cesarete tüm siyasi partiler, tüm sivil toplum örgütleri destek koyarak bu cesareti büyütmeli. Biz de bu maksatla gittik.

* Orası bir iktidar sahasının meselesi, öbür taraf muhalefet yapısının meselesi diye bakmıyoruz. Türk insanıyla Türk insanının arasında örülmüş duvarları yıkmak için Diyarbakır’a gittik.
 

“İKTİDARIN SÖYLEYECEK SÖZÜ KALMAMIŞ, HİKAYE BİTMİŞ”

Uysal Şunları söyledi:
 

* AKP siyasetiyle beraber Türkiye’yi dört nala felakete götürüyor. Burası çok net.

* Türkiye’de corona virüsün dışında pozitif olan bir şey yok. Bugün üniversiteler çökmüş durumda. İşte Boğaziçi’nin hali…

* İktidarın sürdürülebilir bir tarafı yok, söyleyecek söz kalmamış hikaye bitmiş.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Osman Doğan
  5 ay önce
  Hangi yaralı parmağa işemiş bu vekil. Afyon tarihinin en vasıfsızı. Aldığı maaşı hak ediyor mu? Yüksek siyaset yapıyor beyefendi.
 • mermerci
  5 ay önce
  Demokrat parti genel başkanı iyi parti milletvekili kocaman kocaman laflar bebekler dinleyip dinleyip uyusun ninni niyetine maşallah
 • .
  5 ay önce
  Afyon un medarı iftiharı. Adam gibi adam. Menfaat için değil, milleti için siyaset yapan Gültekin başkan. Dualarımız seninle.