Reklam

GENÇLER ARASI TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI AFYONKARAHİSAR İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI

GENÇLER ARASI TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI AFYONKARAHİSAR İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI

GENÇLER ARASI TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI AFYONKARAHİSAR İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI
26 Şubat 2019 - 11:05 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 - 09:55

 

 

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezleri tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ‘Sahne Sırası Sende’ Türk Müziği Yarışmasının Afyonkarahisar il birinciliği 23 Şubat Cumartesi Günü saat 10.00’da Afyonkarahisar Gençlik Merkezinin Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla 5. kez düzenlenen yarışma; 18-23/24-29 yaş arası solo kız ve erkek ile 18-29 yaş özgün yorumlama olmak üzere toplam 5 kategoride icra edildi. Yarışma kapsamında yetenekli gençler TRT repertuvarından Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği alanlarında seçtikleri eserler ile solo ses ve özgün yorumlama kategorilerinde birinci olabilmek için mücadele ettiler.

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Gitar eğitmeni Meltem ÇOBAN, Bağlama eğitmeni Kazım KÜMEKAYA ve Şemsettin Karahisar Ortaokulu müzik öğretmeni Hüseyin ÖZGÜVEN jüri üyesi olarak programda yer aldılar.

Toplamda 13 Yarışmacı ve 1 grubun katıldığı yarışmada 5 farklı alanda, Jüri tarafından 18-23 yaş Solo Kız Ses, Solo Erkek Ses, 24-29 yaş Solo Kız Ses, Solo Erkek Ses, 18-29 yaş özgün yorumlama il birincileri tespit edilmiştir. 18-23 yaş kategorisinde Solo Kız Ses alanında Nagehan SARAÇ, Solo Erkek Ses alanında İbrahim AKCA, 24-29 yaş kategorisinde Solo Kız Ses alnında Bedia İsmet GÜRDAMAR,, Solo Erkek Ses alanında Tayfun KABADAYI ; 18-29 yaş kategorisinde özgün yorumlama alanında “Nur FIRIN-İsam ALBASRİ” ikilisi il birincisi olmuşlardır. İl Birincisi olan gençler 26 Mart Salı günü Denizli’de gerçekleşecek olan Ege bölgesi elemelerinde 5 kategorideki birincilerimiz Afyonkarahisar’ı temsil edecekler.

Yarışma sonrasında Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet ERTÜRK ve Jüri üyeleri tarafından birinci olan gençlere ödülleri taktim edildi. Jüri üyelerine, yarışmaya katılan gençlerimize ve gönüllü gençlerimize, gençlerimizin ailelerine, yarışmanın sunucusu Nuri KESER’E ve gönüllü gençlere Afyonkarahisar Gençlik Merkezi olarak teşekkür ederiz. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi olarak teşekkür eder, yarışmanın farklı kategorilerinde il birincisi olan gençlerimize bölge yarışmasında başarılar dileriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum