Reklam

GAZLIGÖL VE HEYBELİ, NEDEN TURİZM BÖLGESİ’NDEN ÇIKARTILDI?

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan'ın basın açıklaması:

GAZLIGÖL VE HEYBELİ, NEDEN TURİZM BÖLGESİ’NDEN ÇIKARTILDI?

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan'ın basın açıklaması:

GAZLIGÖL VE HEYBELİ, NEDEN TURİZM BÖLGESİ’NDEN ÇIKARTILDI?
17 Eylül 2019 - 11:42

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan'ın basın açıklaması:
.
"Bu yıl Ahilik Haftası olarak 16-22 Eylül tarihleri belirlendi. Ahilik nedir sorusuna en güzel cevap olarak Ahilik Yemini’dir diye düşünüyorum. Şimdi hep birlikte okuyalım;
  
''Bismillahirrahmanirrahim.
    Ahi Evran yurdunda mesleğini icra eden biz zanaatkar ve ticaret erbabı olarak, çalışmayı ibadet sayan bir anlayışla, hakkın rızasını gözeterek halka hizmet edeceğime, Ahiliğin temel değerleri olarak cömertlik, doğruluk, dürüstlük, hoşgörü, güven, sevgi, sabır, dostluk, fedakarlık, adalet, kanaatkarlık ilkelerine ve komşuluk hukukuna uyacağıma,
   Elime, belime, dilime, gözüme sahip çıkıp, günahlardan sakınacağıma, ölçü ve tartıda doğruluktan sapmayacağıma, 'müşteri velinimetimdir' düşüncesiyle onlara güler yüzlü davranacağıma, kaliteli mal üretip, hileli ve çürük mal satmayacağıma, yalan söylemeyeceğime, insanları kandırmayacağıma,
   Hayatımın her döneminde kul hakkını gözetip, kimseye haksızlık yapmayacağıma, meslek eğitimi ve kurallarına bağlı kalacağıma, helalinden kazanıp, haram lokma yemeyeceğime ve Ahi esnafında olması gerekli ahlaki değerlere bağlı kalacağıma, Namusum, şerefim ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim.''
   Bugün içinde bulunduğumuz sıkıntıların neredeyse tamamı ahlaki değerlerimizden uzaklaşmamızdır. Yukarıda okuduğumuz ilkeler, hayatımızda tatbik edilirse problemlerimizin çok büyük bir kısmı çözülecektir. Bunun içindir ki biz Saadet Partisi olarak her zaman “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyoruz. Bu yıl 32.si düzenlenecek olan Ahilik Haftası’nın, unutulmaya yüz tutan Ahilik Prensipleri’ni tekrar hatırlayarak, hayatımızda uygulamaya vesile olması temennisiyle, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

   EYLEM YAPMAYIN GEREĞİNİ YAPIN.
   “Diyarbakır Anneleri” diye adlandırılan evlatları kaçırıldığı için eylem yapan anneler. Bizim için annelerin evlat acısı her türlü tartışmanın üstündedir. Bu sebeple Diyarbakır'da evlatları için mücadele eden annelerin bu duruşlarının karşılık bulmasını temenni ediyor, annelerin sonuna kadar arkasında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu anneler “acaba bir çözüm olur mu?” diye bir parti binasının önünde eylem yapmaktadırlar. Bunu makul karşılayabiliriz ama ülkemizi yöneten bakanların orada olmasını anlayamıyoruz. İktidar şikayet etme, eylem yapma, miting yapma yeri değildir. İktidar problemleri çözme yeridir. Bir kurt bir koyunu yerse, İlahi Adalet onu bizden sorar bilinciyle hareket etme yeridir. Bakanların orada bulunmaları kendileri açısından belki sempatikmiş gibi gelebilir. Ama  devletimizi acz içerisinde göstermek şeklinde de yorumlanabileceği için son derece yanlış bir harekettir. Kendilerini eylem yapmaya değil gereğini yapmaya, sorunu bir an çözmeye davet ediyorum.

   GAZLIGÖL VE HEYBELİ NEDEN TURİZM BÖLGESİ’NDEN ÇIKARTILDI?
   Geçtiğimiz hafta Gazlıgöl ve Heybeli termal bölgelerinin Turizm Bölgesi’nden çıkartıldığını üzülerek öğrendik. Bunun sebebi nedir? Bir bölgenin Turizm Bölgesi olarak belirlenmesindeki kriterler nelerdir? Hangi kriterler eksik olursa Turizm Bölgesi olmaktan çıkar? Bu bölgenin ihtiyaçları bittiği için mi Turizm Bölgesi’nden çıkartılır? Miletvekilimiz sayın Ali Özkaya bey “yeni düzenlemenin içeriği hakkında bilgimiz yok” diyor. Bir iktidar partisinin milletvekillerinin bile bilgisinin olmadığı bir konuda kimler bazı bölgelerin Turizm Bölgesi’nden çıkartılmasına karar veriyor? Bu hususlarda kamuoyuna tatmin edici bilgilerin verilmesini istiyoruz. Ayrıca adı geçen beldelerde belediye başkanlarının Ak Parti’li olmamasının bir etkisi var mı? Bu sorunun cevabınında dürüstçe verilmesini istiyoruz.

   Gene geçtiğimiz hafta hat minibüs güzergahlarıyla ilgili bazı karalar alındı ve uygulamaya başlandı. Alınan kararların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizim hat minibüsleri ile ilgili düşüncelerimizi de ifade etmek istiyorum. Öncelikle biz bir minibüsün Afyonkarahisar’ın bir ucundan diğer ucuna kadar gitmesini doğru bulmuyoruz. Bunun hem trafik yoğunluğu açısından, hem de ücretlendirme açısından sıkıntılı olduğunu düşünüyoruz. Çözüm için önerimiz ise, minibüs güzergahlarının başlangıç noktalarından başlayıp Zafer Meydanı’nda son bulacak şekilde düzenlenmesi şeklindedir. Mesela Ataköy’den çıkan araç Zafer Meydanı’ndan geri dönecek, Termal bölgeden gelen araç Zafer Meydanı’ndan dönecek, Uydukent’ten gelen araç yine Zafer Meydanı’ndan dönecek. Halkımız iki defa minibüs ücreti vereceğiz diye düşünmesin. Böyle bir uygulamayla  trafikteki araç yoğunluğu azalacak, minibüslerin bir seferde yaptıkları kilometreleri de azalacağından yakıt maliyetleri düşecektir. Dolayısıyle şimdi 2,25 tl olan fiyat 1,25 tl civarına inebilecektir. Minibüsçü kardeşlerimizde bizim gelirimiz düşecek diye düşünmesin. Tarife düşük olmasından dolayı talep daha çok olacak, kısa mesafelerde bile minibüs kullanan insan sayısı artacaktır. Ayrıca minibüs esnafı arasındaki güzergah tartışmalarının önüne geçmek, minibüsçüler arasında kardeşliği ve adaleti temin etmek için güzergahları dönüşümlü olarak kullanmaları sağlanmalıdır. Tabi bunlar bizim şu anki görüşlerimiz. Hayata geçirilmesilmesi aşamasında konunun ilgilileri ile konuşarak ortak akılla en güzel karar verilebilecektir.
  
Bu duygu ve düşüncelerle esnaf kardeşlerimizin Ahilik Haftalarını kutluyor, helal ve bereketli kazançlar diliyor, hepinize teşekkür ediyorum.

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Genç biri
  10 ay önce
  GAZLIGÖL VE HEYBELİ NEDEN TURİZM BÖLGESİ’NDEN ÇIKARTILDI? Bu sorudur suçlama değil. Tahsil seviyeniz nedir?
 • ZAFER03AFYON
  10 ay önce
  Ali Özkaya iyi bilir.Seçimden öncede Çay İlçesine Acemi birliği getirteceğim Genelkurmaybaşkanımız onayladı diyordu.Bir seçim için milletin gözüne baka baka yalan söylenirmi arkadaş.Neyse Takdir milletin.