Reklam

FUHUŞLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR!..

Facebook, İnstagram, Twitter ve Swarm gibi sosyal medya platformlarında fuhuş reklamı yaparak, resim ve telefon numarasını paylaşan, bu yolla kendisine müşteri temin eden şahıslara TCK 227/3 kapsamında işlem yapılmaktadır.

FUHUŞLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR!..
26 Şubat 2019 - 14:49

Afyonkarahisar Valiliği İl Emniyet Müdürlüğünün yayınladığı basın bültenine göre;

"İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde; ilimiz genelinde fuhuş yapan şahıslara yönelik olarak 2018 yılı başından itibaren günümüze kadar yapılan çalışmalarda Türk Ceza Kanunu 227. maddesi kapsamında 27 adli tahkikat yapılmış, 40 şüpheli yakalanmış, 14 bayanın da mağdur olarak ifadesi alınmıştır. Bu işlemler neticesinde "Genel Kadınlar ve Genelevlerin Tabi Olacakları Hükümler ve Fuhuş Yüzünden Bulaşan Zührevi Hastalıklarla Mücadele Tüzüğü çerçevesinde" fuhuş yapıldığı tespit edilen 23 ikamet, 1 işyeri ve 1 otel Fuhuşla Mücadele Komisyonu kararı ile 90 gün süreyle mühürlenmiştir.Bahsedilen Adli tahkikatların 12 adeti TCK 227/2 (Bir kimseyi fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran ya da fuhuş için aracılık eden veya yer temin eden kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Fuhşa sürüklenen kişinin kazancından yararlanılarak kısmen veya tamamen geçimin sağlanması, fuhşa teşvik sayılır.) kapsamında, 15 adeti de TCK 227/3 (Fuhşu kolaylaştırmak veya fuhşa aracılık etmek amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan kişi bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki yüz günden iki bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.) kapsamında yapılmıştır.Facebook, İnstagram, Twitter ve Swarm gibi sosyal medya platformlarında fuhuş reklamı yaparak, resim ve telefon numarasını paylaşan, bu yolla kendisine müşteri temin eden şahıslara TCK 227/3 kapsamında işlem yapılmaktadır.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri olarak fuhuşla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir."

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mazi
  1 yıl önce
  Alan memnun satan memnun.... zina zaten serbest değil mi bu memlekette.... herkes birbiriyle sevgili olunca sevişince zina olmuyor ahlak bozulmuyor iş paraya dökülünce mi zina oluyor... liselere üniversitelere bi uğrayayım ahlak zabıtaları.... çok gulunçsunuz dogrusu
 • Afyonlu
  1 yıl önce
  Haber fotoğrafı gerçek değil zaten, bizde yakalananlar cingen cafer :D
 • yılmaz vural
  1 yıl önce
  Haber fotoğrafı daha edebli olabilirdi...
 • Emrah can
  1 yıl önce
  Ne bekliyodun parkta oyunlar oynayan çocukların fotoğrafımı olsaydı