Reklam

FRİGKÜM ENCÜMEN TOPLANTISI YAPILDI

FRİGKÜM ENCÜMEN TOPLANTISI YAPILDI

FRİGKÜM ENCÜMEN TOPLANTISI YAPILDI
20 Şubat 2019 - 18:47

 

Frigküm Encümen Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Kütahya’da Yapıldı

Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliğinin (FRGİKÜM) Şubat ayı Birlik Encümen Toplantısı, Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında Kütahya’nın ev sahipliğinde yapıldı.
Kütahya Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Birlik Encümen Toplantısına; Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın ile diğer encümen üyeleri katıldı.

“Anadolu Açık Hava Müzesi Frigya Projesi” hakkında bilgiler verilmesi ile başlayan toplantıda Kütahya’nın Sofça Köyü Projesi, Frig Vadilerinin mevsimsel fotoğraf ve video çekimi, Anadolu Açık Hava Müzesi Frigya totemlerinin yaptırılması, Eskişehir Yazılıkaya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile koordineli olarak konser düzenlenmesi, Seyitgazi ilçesi Büyükyayla Göleti çevre düzenleme çalışmaları görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Huzeyfe Ekici
    1 yıl önce
    Afyon için uğraşalım.. Kütahya ve Eskişehir de mu bizi ilgilendiriyor.. Ne zaman Kütahya gazetelerine girsem hep Afyonla rekabet içerisindeler ve ağır kelimeler kullanarak sürekli Afyonda ki yatırımları eleştirmekteler.. Biz kendimiz için çalışmaliyiz.. Ayrıca Afyonkarahisar Belediyemizin ve valiliğimizin çalışmalarindan memnunum..