Reklam

Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük: Hakkımı helal etmiyorum

Afyonkarahisar Giyim Eşyası İmalat ve Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük'ten sert çıkış... Karnıbüyük ""Sayın Cumhurbaşkanı biz esnaflar için pandemi döneminde gerektiği gibi yardımcı olamadık haklarını helal etsinler demiş. Ben şahsım adına hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük: Hakkımı helal etmiyorum
17 Mayıs 2021 - 00:04
Afyonkarahisar Giyim Eşyası İmalat ve Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük'ten sert çıkış... Karnıbüyük ""Sayın Cumhurbaşkanı biz esnaflar için pandemi döneminde gerektiği gibi yardımcı olamadık haklarını helal etsinler demiş. Ben şahsım adına hakkımı helal etmiyorum" dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

"Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet büyükleri, Bugün biz esnaflar için pandemi döneminde gerektiği gibi yardımcı olamadık haklarını helal etsinler demiş.

Bizim devletimizle helalleşmek gibi bir durum söz konusu değildir. Devletimize bize niye nakti yardım yapmadı diye hakkımızı helal etmek ya da haram etmek gibi bir şeyi dillendirmeye edebimiz ve aldığımız aile terbiyesi müsaade etmez.

Yalnız devletimize değil ama siz yöneticilerimize bu süreçte yaptığınız adaletsizliklerden dolayı hakkımı şahsım adına helal etmiyorum.

Neyi mi helal etmiyorum?

Biz yakınlarımızı bir avuç insanla defnederken sizler binlerce kişiyle cenazelerinizi kaldırdınız!

Biz işletmelerimize bir kişi sokamazken sizler lebaleb salonlar doldurdunuz!
Gariban esnafı sıkboğaz ettiğiniz günlerde büyük işletmelere yol verdiniz!

Bu vatanın evlatları kapısının önüne çıkamazken turistlere memleketi serbest ettiniz buda yetmezmiş gibi ecnebiye karşı bizleri aşılı evcil hayvana benzeterek aşağıladınız.
Kendiniz kapatıp sıfır gelirle ortada bıraktığınız bizlerden devlete ödenecek olan bağkur primi işçi sigortasını tahsil ettiniz ödeyemeyene de faiz uyguladınız bunca esnafı yasal tefeci bankaların kucağına ittiniz.

İşte bu yüzden bu yaptığınız adaletsizlikleri unutmam. Yaptığınız köprülerden ücretini verip geçebilirsiniz ama sıraat köprüsünden bizlerle helalleşmeden geçemeyeceksiniz!

Sadece sizler değil içine düştüğümüz durumu görmelerine rağmen sizleri korumak uğruna bizleri nankörlükle hatta vatan hainliğiyle suçlayan partizanlarınız da bizlerden helallik almadan o köprüden geçemeyecekler.

Biz Küçük ESNAF lar kapısına geleni çevirmeyen Ahi evran geleneği ile yetişmiş veren el alan elden üstündür düsturuyla yoğrulmuş kişileriz

Bizleri biz gibi temsil edecek ESNAF BAKANLIĞI istiyorum yani muhatap istiyoruz...
Sözlerimi şu dizelerle bitiriyorum VESSELÂM

Mevlam gör diyerek iki göz vermiş
Bilmem ağlasam mı ağlamasam mı
Dura dura bir sel oldum erenler
Bilmem çağlasam mı çağlamasam mı
Yoksulun sırtından doyan doyana
Bunu gören yürek nasıl dayana
Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana
Bilmem söylesem mi söylemesem mi
Mahsuni şerifim dindir acını
Bazı acılardan al ilacını
Pir sultanlar gibi dar ağacını
Bilmem boylasam mı boylamasam mı

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • alp alp
  1 ay önce
  Susanları seviyorlar.Biz ezik millet değiliz.Doğruları bugün söylemeyeceksek ne zaman söyleyeceğiz.Neden kızıyorsunuz oda başkanına,kendi görüşlerini elbette dile getirecek. Söylediklerini herkes dikkatlice okusun yanlış bişey varmı kardeşim.Bence eksik bile söylemiş.Kızmak darılmak yok.Kimse karnından konuşmasın varsa devletimizin eksiklikleri elbette dile getirilmesi lazım.Bu nedenlede başkanı alkışlıyorum.
 • .
  1 ay önce
  Yorum yapan muhteşemler, bu beyefendinin söylediklerinin hangisi yanlıştır. Doğru söz işinize yaramadığında tü kaka oluyor. Siyaset oluyor. Hatta hain ilan ediliyor. Konuşan Türkiye den, konuşmaktan korkan Türkiye ye geldik sayenizde. Bu konuya en güzel cevap "128 MİLYAR NEREDE".
 • 03 Eses
  1 ay önce
  Sayın parti yetkilileri lütfen yılların esnaf başkanına açın birinci sıradan vekil koltuğu yoksa muhalefete kaçar yanarsınız. Yılların emeği var başkan hep en güzel köşeleri tuttu artık kesmiyor.
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Sayın başkan siz esnaf olarak vaka sayısının azalması için devletin aldığı kararların yüzde kaçına uydunuzda hakkınızı helal etmiyorum diyorsunuz. Devletin bütün gelirleri azaldığı halde enfazla yardım yapan ülke oldu. Allah fırsatcılara insaf versin. Alışmışsınız havadan paraya
 • İşte
  1 ay önce
  Ne yaptı esnaf? Lebaleb kongremi yaptı? Cemaat tarikat cenazelerinemi katıldı ?sarayda yemekleri verdi? Adamlar emek derdinde ekmek. Sizler alışmışsınız 3er 5 er maaşa.
 • Sırasını bekleyen musteri
  1 ay önce
  Ben de pandemi döneminde frsatcilik yapıp mallarına zam yapan esnafa hakkımı helal etmiyorum. Devletten ucuz kredi alıp altına Dilara yatıran esnafa hakkimi helal etmiyorum. Kısa çalışma ödeneği alıp işçisini tam zamanlı çalıştıran esnafa hakkımı helal etmiyorum. Satışları patladığı halde habire ağlayan esnafa hakkımı helal etmiyorum. Memura tuzu. Kuru deyip evi ne aldığı led TV bin faturasını vergiden düşüren esnafa hakkımı helal etmiyorum. Yanında çalışanların sigortasını yatirmayip asgari ücretin altında maaş veren esnafa hakkımı helal etmiyorum. Hepimiz görüyoruz çarşı herzamankinden daha kalabalık. İlk önce kendimizi düzeltelim. Yukarda yazdıklarım sadece esnaf için değil herkes için geçerli. Emrolundugumuz gibi dosdoğru olalim
 • selçuk dereli
  1 ay önce
  adam esnaf odası başkanı olarak, esnafın temsilcisi olarak esnafın tepkisini gayet medeni bir şekilde dile getirmiş, bundan neden rahatsız olunuyor. bu cesareti gösterdiği için kendisini tebrik etmek lazım.
 • Celal Abin
  1 ay önce
  Sayın koca karınlı arkadaş, sözlerinde haklılık payı illa ki var fakat bu tavır, tavır değil, birilerine göz kırpmak.. Siyaset gömleği giyeceksen başkanlık gömleğini çıkar..
 • tınaztepeli
  1 ay önce
  Oda başkanlarının bu tarz açıklamaları siyasi ve taraflı olduğu için doğru bulmuyorum. siyaset yapmak isteyenlere partilerin kapısı herkese açık!
 • Ragıp
  1 ay önce
  Hiçmi konuşulmayacak
 • afyonlular
  1 ay önce
  sen ilk önce kendin sahip çık sonra helalmi hakmı konuş okey
 • memleket sevdalısı
  1 ay önce
  Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik,psikolojik sıkıntılar oldu.Yalnız bunu direkt hükümete bağlamak yanlış olur.Pandemi döneminde hakeden etmeyen çoğu insan destek aldı, ha tutarlar düşük v.s olabilir.Gsmh ya göre destek tutarları diğer ülkelere oranla yüksek verildi.Keşke herkes elini taşın altına koysa devletten çift maaş alanlar bir miktarını devlet kanalıyla işsizlere dağıtılsa.Bu sadece öngörü.Bu günlerde geçecek Allah hepimizin yardımcısı olsun.
 • zafer03afyon
  1 ay önce
  Senin Karnın kadar burnunda büyük.Sen önce kendi bünyendeki giyimcilere sahip çık ondan sonra konuş.Pandemi öncesinde de kaç kere giyimcilere sahip çıktın