Reklam

ERBAŞ'TAN DİYANET'İ HEDEF ALANLARA SERT TEPKİ

ERBAŞ'TAN DİYANET'İ HEDEF ALANLARA SERT TEPKİ

ERBAŞ'TAN DİYANET'İ HEDEF ALANLARA SERT TEPKİ
15 Şubat 2020 - 21:48

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş son günlerde bazı medya ve sosyal medya mecralarında Diyanet aleyhine yürütülen karalama kampanyalarına sert tepki göstererek, "İmam Şafii’nin sözünden hareketle ifade edecek olursak; hak ile meşgul olmayanların batıl tarafından işgal edilmesi kaçınılmazdır." dedi.

 

Ankar'da düzenlenen birim amirleri istişare toplantısının açlışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet teşkilatının ideolojik ve siyasal tartışmalara alet edildiğini belirterek, “Başkanlığımız ve mensupları, yapılan hizmetlerle değil; alakasız mevzular, cehalete dayalı yaklaşımlar ve arka planında başka saiklerin olduğu tepkilerle gündeme getirilmeye çalışılmaktadır. Maalesef kuruluşundan günümüze kadar Diyanet İşleri Başkanlığı, bu tür yıpratıcı tartışma ve menfi yaklaşımların hedefi olmuştur." dedi.

Tartışma yıpratma amaçlı kampanyalar karşısında teşkilat mensuplarının nasıl hareket etmesi gerektiğine işaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bu atmosferde bize düşen işimize odaklanmak ve hedeflerimize kilitlenmektir. Hepimiz vaktimizi, enerjimizi hizmetlerimize harcamak zorundayız. İmam Şafii’nin sözünden hareketle ifade edecek olursak; ‘hak ile meşgul olmayanların batıl tarafından işgal edilmesi kaçınılmazdır." ifadelerini kullandı.


KAYNAK: DİYANET HABER

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • VATANDAŞ
  1 ay önce
  sayın dinayet işleri başkanım camiye gelenleri alıştırın cocukları aramıza alalım diyorsunuz çok güzel ama yaşlılara da eziyet mi edelim diyorsun hocalara bir genelge yayınlayında yaşlılar tabelalarını camiye bıraksın imamların hpisi degil bazı imamlar bu tabele taşımaya sevindi
 • Afyonlu
  1 ay önce
  Sayın hocam islamiyete hiç kimse eksiği var yanlış var diyemez. Ama sizin söylediklerinizle hareketleriniz birbirini tutmuyor. Şöyleki bizlere her zaman israf etmeyin tasarruf edin diyorsunuz ama devlet imkanları ile ailecek lüks yaşıyorsunuz
 • ibrahim badak
  1 ay önce
  ‘hak ile meşgul olsan önce camilerde hutbelerde hırsızlık konusunu kul hakkını yenmemesini camilerde siyaset yapılmamasını din ile devlet işlerinin birbirine karıştırılmamasını işlemeniz lazım ama siz hükümetin adeta destekçisisiniz.