Reklam

Emirdağ Belediyesi'nden işçilere rekor zam

Emirdağ Belediyesi'nden işçilere rekor zam
10 Ocak 2021 - 13:21

 

Emirdağ Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme ile belediye şirketinde çalışan işçilere rekor zam yapıldı. Asgari ücreti pek çok büyükşehirden ve çevre ilçe belediyelerinden daha yüksek verdiklerini söyleyen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, en düşük işçi ücreti 3.194 TL olurken en yüksek işçi ücretinin ise 4.273 TL olduğunu açıkladı.

 

Emirdağ Belediyesinin şirketi olan Üç Hilal Ltd Şti. ile Belediye - İş Sendikası arasında işçilerin maaşlarını düzenleyen sözleşme imzalandı. İmza töreninde konuşan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Yapılan sözleşmeye göre Belediyemizde şirket işçilerinin en düşük işçi ücreti 3.194 TL, en yüksek işçi ücreti ise 4.273 TL olmuştur. Ayrıca belediyemizde çalışan şirket işçilerinin ortalama aylık net ücretleri de 3.273 TL olarak güncellenmiştir. Bu rakamlara göre Emirdağ Belediyesi bünyesinde şirketin personeline verdiği asgari ücret pek çok büyükşehirden ve çevre ilçe belediyelerinden daha yüksek olup, bu ücret tarifesini uygulayan belediyemiz şirketine teşekkür ediyorum” dedi

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tekin çetin
    5 ay önce
    treji komik chp mhp akp belediyeler vitrin paylaşımlar . bu ülkede askeri ücret ve altında kaç kişi çalışıyor biliyormusunuz .yetki hükümette. siz alışverişe gittiğinzde manav berber bakkal avm pazarcı sizin maaş bordonuza bakarak fiyat vermiyor YERSEN etiketi bankada zarrafta bile pazarlık varken askeri ücrette açlık sınırının altında bir rakamı hükümet kestim deyip yersen sonuçlandırırsa bende şükür derim.lafın kısası doğru beslenmektir . hakca kardeşce ADİLCE.