Reklam

ELİMİZDE ANALİZ RAPORLARI VAR, HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATACAĞIZ

Tarım ve Orman Bakanlığının taklit ve tağşiş yaptığı belirtilenler listesinde yer alan Afyonkarahisar'daki bir et ve et ürünleri markasının yetkilileri, ellerindeki numunelerin analiz raporlarını basınla paylaşarak konu ile ilgili hukuksal mücadele başlatacaklarını açıkladı.

ELİMİZDE ANALİZ RAPORLARI VAR, HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATACAĞIZ
18 Nisan 2020 - 22:53
Tarım ve Orman Bakanlığının taklit ve tağşiş yaptığı belirtilenler listesinde yer alan Afyonkarahisar'daki bir et ve et ürünleri markasının yetkilileri, (Ahmet İpek Sucukları)  ellerindeki numunelerin analiz raporlarını basınla paylaşarak konu ile ilgili hukuksal mücadele başlatacaklarını açıkladı.

Firma sahiplerinden Alpay İpek, Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, firmalarının taklit ve tağşiş yapmasının söz konusu olamayacağını söyledi.

İşletmelerinin Afyonkarahisar'da 4 kuşak et ve et ürünleri sektöründe hizmet verdiğini dile getiren İpek, şunları kaydetti:

"Firmamız Afyonkarahisar'ın ve Türkiye'nin sektörün önde gelen kuruluşları arasındadır. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Bizim firmamızın kendisine özgü 'yemediğinizi yedirmeyin' şeklinde ilkesi vardır. Bu ilke doğrultusunda biz sürekli hatasız ve sıkıntısız ürünler üretiyoruz. Bakanlık yetkililerinin firmamızdan aldığı ilk örnek numunede 'baş eti' tespit edilmiştir. Firmamız, tebliğ sonrası aynı gün itirazda bulunmuş, aynı parti tarihli ürün numunesi tekrar ilgili laboratuvarda analiz edilmiş ve herhangi bir sorun bulunmamıştır."

İpek, firmalarının Afyonkarahisar'ın önemli bir markası olduğunu ve konu ile ilgili de ivedi bir şekilde hukuksal mücadele başlatacaklarını belirtti.

Firma sahiplerinden Kemal İpek de markalarına bir iftiranın söz konusu olduğunu belirterek, açıklanan analiz sonuçlarını kesinlikle kabul etmediklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından numunelerin analiz sonuçları basın mensuplarıyla paylaşıldı.

 

Kaynak: AA

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • realist03
  1 yıl önce
  BAKANLIK TÜRKİYE CUMHURİYET'inindir. Devlet Kimsenin ekmeğiyle oynamaz. Şirket yetkilileri haklılarsa ki olabilir o zaman bana önce; Ellerinde ki 2018, 2019 yıllarına ait raporlarla 2020'de bakanlığın açıkladığı raporu nasıl açıklayabiliyorlar?
 • Atcali
  1 yıl önce
  Hep bôyledir bu işler kendini aklama iç güdüsü ve bahaneler...bu para ve kariyer hırsı yokmu insanı bitirir birde ne bitirir en önemlisi sôyliyemmi gurur,insanlara tepeden bakma ve ne oldum delisi olmak ????Herseyden üstünün Allah var Allah !!!!!!
 • Birisi
  1 yıl önce
  Afyonumuz icin kötü oldu ,sayet varsa kendilerine cok yazik etmisler, eger yoksa biran önce aklanirlar insallah, bildigim kadariyla 2 tana gida mühensisi ve onlarin basindada 1 profesörleri var diye biliyorum.
 • afy
  1 yıl önce
  Bakın şuyu vukuundan beterdir derler.Sizin Afyonda düzgün üretim yapmaya çalışan insanlardan olduğunuzu düşünüyoruz.100 kişi çalıştırdığını söyleyen bir üretici devletin kurumunun yaptığı tahlili yanlış özel bir labaratuvardan aldığınız aklanma belgesini doğru diye sunuyorsunuz .Bu sıkıntı Veterineriniz Gıda mühendisiniz olsa yaşanmaz Dedenizin babanızın sözünü ezberlemişsiniz ama İşin kaliteli insan kaynağından geçtiğini bu çağda kusura bakmayın öğrenmemişsiniz .
 • Kimyager
  1 yıl önce
  sayın yönetim kurulunun atladığı yada çalışanların firma yetkililerine anlatmadığı bir durum söz konusu var galiba "Çapraz Bulaşma" nedir bu çapraz bulaşma peki? aynı masada aynı kürede yada aynı bölgede işlenen yada temas etmiş baş eti proteinleri ortamda kalır daha sonra temas eden ete ise proteinler bulaşır bu noktada ürünün içerisinde bahsettiğiniz gibi kullanmasanız bile analiz sonuçlarında baş eti dokusu var şeklinde çıkar buda her ürününüzde çıkacak diye bir şart yok proteinin kaldığı üründede çıkabilir. bu belkide sizin suçunuz değil çalışan personellerinizin dikkatsizliği vs olabilir ancak ne olursa olsun çıkan sonucu değiştirmez. Afyonumuz adına kötü bir izlenim oldu geçmiş olsun. İşleyişinizi tekrar gözden geçirmenizi öneririm saygılarımla..