Reklam

EĞİTİM BİR SEN, ÜYE SAYILARINDA FARK ATTI

Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN'ın basın açıklaması...

EĞİTİM BİR SEN, ÜYE SAYILARINDA FARK ATTI
26 Temmuz 2020 - 20:05
Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN'ın basın açıklaması...

Temellerinde bir avuç idealist insanın emek ve gayretlerinin bulunduğu Eğitim Bir-Sen’in, Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi olarak üye sayımızı 5505’e çıkararak yetkimizi perçinledik. Ayasofya Camii’nin ibadete açıldığı tarihi bir günde; 24 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe başta olmak üzere, 17 ilçemizin tamamında Eğitim Bir-Sen’in yetkili sendika unvanı bu yıl bir kez daha tescillendi.4688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube olarak, toplamda 5505 üye sayısıyla en yakın rakibimize  3382 fark attık.

AFYONKARAHİSAR'DAKİ EĞİTİM SENDİKALARI ÜYE SAYILARI

24 Temmuz 2020 tarihi itibarı ile Eğitim Bir-Sen olarak Afyonkarahisar ve ilçelerinde ezici bir çoğunlukla yetkili sendika olduğumuzu bir kez daha perçinledik. Yetkiyi perçinlememizde büyük pay sahibi olan şube yönetim kurulu üyelerimizden, iş yeri temsilcilerimize, ilçe teşkilatlarımızdan, kadınlar komisyonumuza -başarımızın mimarlarına- mücadelemize gönül ve emek veren 5505 kardeşimize teşekkür ediyoruz.İlkeli sendikacılık zemininde istikrarlı büyümeyi sağlamış durumdayız. Eğitim Bir-Sen’in bugün ulaştığı noktada yakalanan başarı tesadüf değildir. Çözüm odaklı ve üyelerimizi merkeze alan çalışmalarımızla mücadelemize devam edeceğiz.

Eğitim çalışanlarının sıkıntılarıyla ilgilenmeyen, yeni kazanımlar elde etmek için çalışmayan, üyelerinin hak ve menfaatlerini dahi korumaktan aciz olanlar kaybetmişlerdir. Çözüm odaklı değil problem odaklı çalışan, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar kaybetmeye mahkûmdur.Eğitim Bir-Sen’in sendikacılığında yetkili olmak amaç değil araçtır. Bizim için yetki, emeği-ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde başta ülkemiz olmak üzere insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yaraşır bir yaşam kalitesine ulaşmasını sağlama sorumluluğunu gerçekleştirebilmenin, aracıdır.

Eğitim Bir-Sen’e bir teveccüh vardır ve Eğitim Bir-Sen de  kendine gösterilen teveccühün hakkını vermeye devam edecektir. Bütün kesimlere hitap eden bir sendika anlayışı ile çalıştık çalışmaya devam edeceğiz. Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı hayır diyebilmek ve mücadele etmektir. Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, demokratik iklim ılımanlaştıkça, gücüne güç katmaya devam edecektir.Sendikamızın etki ve yetki etkisinin daha da artmasında emeği geçen başta il yönetimim olmak üzere tüm ilçe teşkilatlarımıza, komisyonlarımıza, okul-kurum yöneticilerimize, iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyor;

Büyük ve güçlü Eğitim Bir-Sen teşkilatımızla yürüyüşümüzde, adımlarımızı bereketlendiren, bizler kardeş kılan Rabbimize sonsuz hamdediyorum!

                                               

Mustafa ARSLAN

Memur-Sen İl Temsilcisi

Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum