Reklam

DÖRT KUŞAKTIR TADINA DOYULMAYAN LEZZET

Afyonkarahisar’da dört kuşaktır köftecilik yapan İrfan Arpaözü, 5 metrekarelik dükkanın önünde her gün oluşan kuyruktaki müşterilerine köfte ekmek yetiştiremiyor.

DÖRT KUŞAKTIR TADINA DOYULMAYAN LEZZET
13 Ekim 2020 - 13:40 - Güncelleme: 14 Ekim 2020 - 09:55

Afyonkarahisar’da dört kuşaktır köftecilik yapan İrfan Arpaözü, 5 metrekarelik dükkanın önünde her gün oluşan kuyruktaki müşterilerine köfte ekmek yetiştiremiyor.


Afyonkarahisar'da dört kuşaktır köftecilik yapan İrfan Arpaözü, 5 metrekarelik dükkanın önünde her gün oluşan kuyruktaki müşterilerine köfte ekmek yetiştiremiyor. Asırlık lezetten günlük onlarca kilo satılıyor.
 

Afyonkarahisar'da bir çay ocağının yanında yıllardır köftecilik yapan ve Köfteci İrfan olarak bilinen İrfan Arpaözü, yıllar önce dedesinin köfte arabasıyla sokak sokak gezerek sattığı köftenin tadını hiç bozmadan kuşaktan kuşağa aktarıyor. Oğlu ile birlikte küçük bir dükkanda köfte satan İrfan Arpaözü'nün kendine has yaptığı köfteleri yemek için Türkiye'nin değişik illerinden de müşteriler geliyor. Öğle saatlerinde uzun kuyruklar oluşan köftecide vatandaşlar en az yarım saat sıra bekledikten sonra köfte yiyebilirken saat 11.00 ila 17.00 arasında hiç köfte kalmıyor.
 

Dedesinden bu yana köfte yaptıklarını belirten İrfan Arpaözü, “Bizim dedemiz eski el arabalarıyla köfte satıyordu, şimdi biz de oğlumla birlikte dört kuşaktır köftecilik mesleğini sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın ilgisinden çok memnunuz. Bu işin sırrı temizlik, hijyen ve güler yüz. Köftelerimizi evde yapıyoruz. Saat 11.00'de pişirmeye ve servise başlıyoruz ve en geç akşam 5'e kadar köfte yapıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • 52/1 Afyonlu
  5 ay önce
  ASIL BABASI OSMAN ABİDEN ÇOK YEDİK AFYON MERKEZ YUVARLAKIN YANINDA HEMEN KÇŞEDEYDİ O ÖLÜNÇE İRFAN BAŞLADI.GEÇE BILİNİN KAVESİ VARDI KIZENİSTESİNİN ARKASINDA DI KAVE KAPANINÇA OSMAN ABİMİZDEN KÖFTELERİMİ ALIR SUDEPOSU ALTINDAKİ EVİMİZE YİYEREK GİDERDİK.HAA ŞİMDİKİ YERDE ZÜLALA ÇAMİ ARALIĞINDA,UMUMİ VC VAR ÇAMİ ALTINDA ORADA BİLMEYENLERDE ORAYA GİDİP YESİN KARAR SONRA VERİN HAA BİRKERELE TAT ALINMAZ HAA BİRKAÇKEZ GİDİN DERİM...
 • Fatih Çelikkaya
  5 ay önce
  Yaşım 50 ve kendimi bildim bileli müşterisiyim ilk kez babamla gitmiştim, halen giderim. Köftesi zaten belli İrfan abinin. Bunun yanında esprili ve samimi yüzü ile iyi bir esnaf. Köftesine lezzet katan bu sıcaklıktır, böyle adamlardan kalmadı artık. İşlerinde başarılar ve bol kazançlar olsun. Eline sağlık namı değer Köfteci İrfan Abimiz
 • atıf yılmaz
  6 ay önce
  bozdu köfteyı ben gıtmıyorum artık
 • ahmet dursun
  6 ay önce
  nerdeymiş yeri ?? ne biçim haber bu bir çay ocağının yanı nedir?
 • Ömer baş
  6 ay önce
  Lezzet ustası. Insan ac açına yarim saat sıra beklermi bu adamın köftesi için değer şiddetle tavsiye ederim..
 • tekin çetin
  6 ay önce
  sırrını biliyorum
 • Dursun Fakih
  6 ay önce
  Müthişsin İrfan Usta eline sağlık.
 • Muhammed
  6 ay önce
  AFYONKARAHİSAR HER BAKIMDAN TARİHTİR. YEMEKTEN KÜLTÜRE.. CİVARDAKİ SONRADAN GÖRME ŞEHİRLERE BENZEMEZ.