Dr. Alev Türe açıkladı: Doktorlardan Biden'e sözde soykırım tepkisi

Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, Türk hekimleri olarak ABD’yi ve ABD Başkanı Joe Biden’ı sözde Ermeni Soykırımı iddiası nedeniyle kınadıklarını açıkladı

Dr. Alev Türe açıkladı: Doktorlardan Biden'e sözde soykırım tepkisi
29 Nisan 2021 - 10:39

Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, Türk hekimleri olarak ABD’yi ve ABD Başkanı Joe Biden’ı sözde Ermeni Soykırımı iddiası nedeniyle kınadıklarını açıkladı
 

Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, Afyonkarahisar’la birlikte 21 Tabip Odasının, 7 hekim sivil toplum örgütünün imza koyduğu ortak bir bildiri yayınladıklarını açıkladı. Türe, “Türk hekimleri olarak ABD’yi, ABD Başkanı Joe Biden’ı ve ondan güç alarak soykırım tabirini kullanan yurt içinde ki maşalarını kınıyoruz.” dedi.

Ortak kınama bildirisinde Afyonkarahisar Tabip Odası’nın yanı sıra; Aksaray, Amasya, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Sivas-Erzincan, Tokat, Yozgat Tabip Odalarının imzası bulunuyor. Aynı zamanda bu bildiride; Ankara Hekimiz Biz Grubu, Antalya Önce Hekim Birliği, Balıkesir Önce Hekim Grubu, İstanbul Cumhuriyetçi Hekimler, İzmir Hekim Güçbirliği, Şanlıurfa Hekim Birliği, Trabzon Bağımsız Hekimler Grubu’nun imzası var.

Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, Amerika emperyalizminin çıkarcı amaçlarını elde etmek için, yapacağı saldırıları meşru göstermek için hep yalanlara sığındığını ifade ederek, “ABD Başkanı Joe Biden Ermeni yalanlarını dile getirmiştir. Bu kabul edilemez. Türk Hekimleri olarak ABD’yi, ABD Başkanı Biden’i ve ondan güç alarak soykırım tabirini kullanan yurt içindeki maşalarını kınıyoruz. Biz soykırım yapmadık. Emperyalistlerin kışkırtmalarıyla, Ermeni çetelerin saldırıları sonucu birçok acılar yaşanması sonrasında vatanımızı savunmak için önlemler aldık. O günlerde de bu kışkırtmalardan sorumlu olanlar bugün de ülkemize karşı bu tehditleri dillendiriyorlar ve kışkırtıcılık yapıyorlar.” dedi.

Oda Başkanı Dr. Alev Türe sözlerine şöyle devam etti: “Ermeni Soykırımı olmadığına ilişkin İngiliz Kraliyet Başsavcılığı ve AİHM kararları olmasına karşın bu açıklamaları yapanlar, İstanbulumuza Konstantinopolis diyenler, Türkiye’nin egemenliğini tehdit ediyorlar. Buna Tıbbiyeliler olarak asla boyun eğmeyeceğimizi ilan ediyoruz. Başta Türk Tabipleri Birliği olmak üzere bütün sağlık meslek örgütleri ve kuruluşlarını bu ulusal sorun ve tehdit karşısında tepki göstermeye davet ediyoruz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum