Reklam

DİNAR'DA YAŞLI ÇİFTİ KİMLER, NEDEN ÖLDÜRDÜ?!..

Hayatını kaybeden yaşlı çift hakkında Zeliha Uysal’ın kardeşinin eşi cinayeti itiraf ederek, “Ablasını kocam öldürdü” dedi. Ancak, cinayet zanlısı olan dayı, suçlamayı kabul etmedi. 

DİNAR'DA YAŞLI ÇİFTİ KİMLER, NEDEN ÖLDÜRDÜ?!..
11 Kasım 2020 - 13:14 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 13:15
ATV ekranlarında hafta içi her gün izleyici karşısına çıkan Müge Anlı’nın programında işlenen Cevdet-Zeliha Uysal olayında son dakika flaş bir gelişme yaşandı. Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 16 gündür kayıp olarak aranan yaşlı çiftin cesetleri kullanılmayan rögarlarda bulundu.

 

Dinar’da kaybolan yaşlı çift Cevdet ile Zeliha Uysal'ın cansız bedenleri bir kuyuda bulunmuştu. ATV’de yayınlanan Müge Anlı programında cinayetin detayları ele alındı.

Hayatını kaybeden yaşlı çift hakkında Zeliha Uysal’ın kardeşinin eşi cinayeti itiraf ederek, “Ablasını kocam öldürdü” dedi. Ancak, cinayet zanlısı olan dayı, suçlamayı kabul etmedi. 

Müge Anlı, canlı yayında cinayetin nasıl işlendiğini şu cümlelerle anlattı: “İlk otopside av tüfeği ile öldürüldüğü ortaya çıktı. Başlarından vurulduğu ortaya çıktı.”

Öte yandan cinayetin sadece 2 bin liradan dolayı işlendiği iddia edildi. 

ZELİHA VE CEVDET UYSAL OLAYI NEDİR?

Afyonkarahisar Dinar’a bağlı Pınarlar Mahallesinde 26 Ekim günü esrarengiz bir şekilde kaybolan Cevdet Uysal (66) ve Zeliha Uysal (64) çiftini bulmak için Jandarma ekipleri bölgeyi didik didik arıyor. Çiftinin bulunması için dalgıç polisler tarafından gölette arama başlatıldı. Müge Anlı ekibi çiftin kaybolduğu mahalleye gitti. Çiftin evi köyün evin en sonunda olduğu hemen onun 5 adım yakınında şüphelenilen Denizli’de oturan Zeliha Uysal’ın kardeşi Bünyemin Altınay evinin bulunduğu öğrenildi. Diğer şüphe duyulan diğer kardeşi Kadir Altınay’ın ahırı bulunduğu öğrenildi. 

ÇOCUKLARI DAYILARINDAN ŞÜPHELENİYOR

Kaybolan çiftin çocukları dayılarından şüpheleniyor. Zeliha Uysal’ın kardeşi Kadir Altınay ve Bünyamin Altınay’ın çift ile aralarından tarla anlaşmazlığı bulunduğu ve Cevdet Uysal’la tartışmalar yaşandığı öğrenildi. Bünyamin Altınay’ın ise daha önce çiftin ağaçlarını zehirlediği iddia edildi. Uysal çiftinin zehirleme olayı sonrası Bünyamin Altınay’a dava açtığı, pazar günü uzlaştırmacı tarafından Bünyamin Altınay’ın arandığı ve pazartesi günü çiftin kaybolduğu kaydedildi. Çiftin ise hayatından endişe ediliyor ve canlı bulunma olasılıkları her geçen gün azalıyor. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenen 64 ve 66 yaşındaki çiftin kaybında, çiftin çocukları dayılarını suçluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum