Reklam

DESTİCİ'DEN AFYON'DA FLAŞ AÇIKLAMALAR!..

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bizim hiçbir ittifaka mecburiyetimiz yok. Biz 26 yıllık, tecrübeli bir siyasi partiyiz" dedi.

DESTİCİ'DEN AFYON'DA FLAŞ AÇIKLAMALAR!..

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bizim hiçbir ittifaka mecburiyetimiz yok. Biz 26 yıllık, tecrübeli bir siyasi partiyiz" dedi.

DESTİCİ'DEN AFYON'DA FLAŞ AÇIKLAMALAR!..
09 Şubat 2019 - 22:58 - Güncelleme: 09 Şubat 2019 - 23:08

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ege Bölge toplantısı için geldiği Afyonkarahisar'da belediye başkan adayları ve il belediye meclis üyesi adaylarıyla bir araya geldi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas'taki açıklamasıyla ilgili sorulan bir soruya,  "Bizim hiçbir ittifaka mecburiyetimiz yok. Biz 26 yıllık, tecrübeli bir siyasi partiyiz" şeklinde cevap verdi.Afyonkarahisar'da partisinin MKYK Üyesi Cemil Çoker ve partililer tarafından toplantının düzenlendiği otel önünde karşılanan Destici, bir basın açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisine yönelik Sivas'ta yaptığı eleştirilerle ilgili soruları yanıtlayan Mustafa Destici, kırmanın kolay, yapmanın zor olduğunu söyledi.

Destici, "Şunu gördük ki Sayın Cumhurbaşkanımızın rahatsız olduğu bazı hususlar olmuş. Bizim de rahatsız olduğumuz bazı hususlar var. Biliyorsunuz arkadaşlar yapmak zordur ve bozmak çok kolaydır. Kırmak çok kolaydır ve tamir etmek çok zordur. Onun için kırmamaya, bozmamaya hassasiyet göstermemiz gerekir. Onun için biz kırılan bir şey varsa da bozulan bir şey varsa da bunun tamiri noktasında ve tedavisi noktasında elimizden gelen bütün hassasiyeti Büyük Birlik Partisi'nin duruşuna yakışır, Alperen tavrı ile sürdürürüz. Ben dün Sayın Özhaseki ve Kurtulmuş ile görüştüm. Bugün de arkadaşlarımız sabah Özhaseki ile bir araya gelerek görüştü. Biz bir beklenti içerisinde değiliz. Bizim ittifaka bir mecburiyetimiz de yok. Biz sadece devletin bekası, milletin istiklali ve istikbali noktasında, inançlarımız noktasında, duruşumuz noktasında bir hassasiyet ortaya koyduk. Dolayısıyla bu hassasiyetin bozulmaması noktasında da sonuna kadar elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz" dedi. 'Kimseyle pazarlık yapmadık' Mustafa Destici, "Bir kez daha altını çizerek, ifade ediyorum; Bizim hiçbir ittifaka mecburiyetimiz yok. Biz 26 yıllık siyasi partiyiz. Tecrübeli bir siyasi partiyiz. Ama bizim biliyorsunuz hassasiyetimiz neydi? Bir kere daha altını çizerek söylüyorum; biz devletimizin bekası, ülkemizin bütünlüğü, istiklal ve istikbali öncelik olarak bu hassasiyeti koyduk. Dolayısıyla bu hassasiyeti koyarken de kimseyle pazarlık yapmadık. Bir alavereye girmedik. Rahmetli Muhsin başkanımızın bir sözü var ya; 'Biz haksız davalarda milyonlarla yürüyeceğimize haklı davalarda tek başımıza da kalsak yürürüz" diye konuştu.

Sivas'ta eski belediye başkanı Doğan Ürgüp'ü aday gösterdiklerini belirten Mustafa Destici,

Sivas'ın kendileri için çok özel ve öncelikli bir il olduğunu kaydeden Destici, "Şu anda gayet güzel bir şekilde arkadaşlarımız orada çalışmalarını yürütüyorlar. Çok değerli tecrübeli bir belediye başkan adayımız var. İnşallah biz Sivas'ta seçimi kazanacağız. Hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz. Zaten bizim Sivas'ta 2009 ve 2014 arası belediye başkanlığı bizde olduğu dönemde orada konuşan AK Parti'sinden, Milliyetçi Hareket Partisi'ne, Cumhuriyet Halk Partisi'nden, Saadet Partisi'ne, Alevi'sinden Sünni'sine hatta orada yaşayan ermeni vatandaşlarına kadar. Orada yaşayan herkes BBP döneminde belediye yönetimi nasıl şeffaf mıydı, dürüst müydü, doğru muydu, insan haklarına saygılı mıydı. Herkesten alacağınız cevap aşağı yukarı yüzde 100 olumlu olacaktır. Biz Sivas'ta şunu gördük. Sivas halkımızın vatandaşlarımızın kardeşlerimizin o 2009-2014 arası belediyeciliğe bir özlemleri var. İnşallah bu seçimde onlar bu özlemi giderecek. Biz inşallah kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz” diye konuştu.

Destici, "Bir kez daha altını çizerek, ifade ediyorum; Bizim hiçbir ittifaka mecburiyetimiz yok. Biz 26 yıllık siyasi partiyiz. Tecrübeli bir siyasi partiyiz. Ama bizim biliyorsunuz hassasiyetimiz neydi? Bir kere daha altını çizerek söylüyorum; biz devletimizin bekası, ülkemizin bütünlüğü, istiklal ve istikbali öncelik olarak bu hassasiyeti koyduk. Dolayısıyla bu hassasiyeti koyarken de kimseyle pazarlık yapmadık. Bir alavereye girmedik. Rahmetli Muhsin başkanımızın bir sözü var ya; 'Biz haksız davalarda milyonlarla yürüyeceğimize haklı davalarda tek başımıza da kalsak yürürüz'" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tunç TEKİN
    6 ay önce
    Sayın Destici o yüzden mi 24 Haziranda AKP 'ye bir milletvekilliği için kapıkulu oldunuz?İnsanda biraz utanma olur.Dava arkadaşların son sıralarda dolgu malzemesi olarak yer bulurken siz Ankara'da bir koltuğa davayı sattınız.Yalan mı?