Reklam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SALGININ ZİRVE DÖNEMİNİ GERİDE BIRAKTIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Bugün toplantımızda son 5 aydır hep olduğu gibi koronavirüs salgının etkilerini konu aldık. Türkiye bu konuda başarılı bir örnek ortaya koydu. Salgının zirve dönemini geride bıraktık" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SALGININ ZİRVE DÖNEMİNİ GERİDE BIRAKTIK
14 Temmuz 2020 - 19:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Bugün toplantımızda son 5 aydır hep olduğu gibi koronavirüs salgının etkilerini konu aldık. Türkiye bu konuda başarılı bir örnek ortaya koydu. Salgının zirve dönemini geride bıraktık" dedi.Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Vaka ve ölüm sayılarının yeniden aşağı yönlü oluşu sevindiricidir. Gayret ve çabayla bu sayıları sıfıra yakınlaştırmalıyız.

Hala süren bazı kısıtlamaları bir müddet daha ödememiz gereken bedeller olarak görmeliyiz.

Bugün toplantımızda son 5 aydır hep olduğu gibi koronavirüs salgının etkilerini konu aldık. Türkiye bu konuda başarılı bir örnek ortaya koydu. Salgının zirve dönemini geride bıraktık. 

Türkiye, elde ettiği küresel başarının karşılığını siyasi ve ekonomik sınıf atlamayla alabilecek bir konumdadır. Türkiye'nin yükselişi kimsenin önünde duramayacağı, engelleyemeyeceği, geri döndüremeyeceği bir ivmeye ulaşmıştır.

Özel sektörün işine sahip çıkmasını takdirle izliyoruz. Ekonomide açıklanan her veri, kayıpları telafinin ötesinde bir kıpırdanışı haber veriyor. Turizmin de en kısa sürede beklediği çıtayı yakalayacağına inanıyorum


YORUMLAR

  • 0 Yorum