Reklam

CUMA NAMAZI, MEYDANDA KILINSIN

Burada Cuma Namazlarını eda eden vatandaşlar, kapalı otoparkın havasız oluşundan ve ses düzeninden dolayı namazın meydanda, açık alanda kılınmasını talep ediyor.

CUMA NAMAZI, MEYDANDA KILINSIN
05 Haziran 2020 - 15:00
Pandemi tedbirleri sürecinde, sosyal mesafe kurallarına uygun olmak koşuluyla cuma namazları kılınmaya tekrar başlanmıştı.Afyonkarahisar Merkez'de Cuma Namazı kılınan alanlardan birisi de Zafer Meydanı altında bulunan kapalı oto park.Burada Cuma Namazlarını eda eden vatandaşlar, kapalı otoparkın havasız oluşundan ve ses düzeninden dolayı namazın meydanda, açık alanda kılınmasını talep ediyor.Vatandaş "burada da namaz kılınması önemli bir şey. Buna vesile olanlardan Allah razı olsun. Ama, ortam kapalı ve otopark olarak kullanıldığı için araçların yağ, mazot vb. kokuları rahatsızlık verici. Kapalı ve havasız bir ortam. Cuma Namazlarını, Belediyemizin sağlayacağı kaliteli ses düzeni sistemiyle yukarıda, açık alanda, meydanda kılmak daha doğru olabilir. Tabii hava şartlarına ve hava durumuna bakılarak. Bu konuda Belediye Başkanımızdan ve Müftülükten gereğini arz ediyoruz " diyor.

AFYONHABER ÖZEL HABER

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hasan
  8 ay önce
  sanırsınız ki salgın bitti ve şükür niyetine çoşkuyla, kalabalık olarak cumz namazımızı kılacağız ! Yahu hala sıkıntı sürüyor, bu neyin mantığı böyle? İnsanlar zaten duyarsız, meydanda namaz kılınacak diye adam mahallesindeki camiyi bırakıp gelir. Orada insanları kontrol edemezsiniz. 100 farklı camideki cemaat tek meydana doluşur. Şu sivri zekalılar bunun vebalini kaldırabilecek mi acaba?
 • Koray Aydın
  8 ay önce
  Artık kafayı yediniz.O kadar camimiz var.Herkes aynı camilere akın etmesin.Kent meydanında namaz kılmakta nedir yahu.Saçmalamayın.Allahın evi dediğimiz camilerimiz çok şükür şehrimizde fazlasıyla var.Yeterki namaz kılmak istensin.