CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİ GENİŞLİYOR

             Ali Çetinkaya Garı’nda bulunan yeşil alanlar, Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinde dâhil edildi.

CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİ GENİŞLİYOR
17 Haziran 2020 - 23:53 - Güncelleme: 18 Haziran 2020 - 13:58
ADIM ADIM MİLLET BAHÇESİNE

MİLLET BAHÇESİ CİRİT KAYALIĞI PROJESİ GENİŞLETİLDİ

             Ali Çetinkaya Garı’nda bulunan yeşil alanlar, Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinde dâhil edildi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile DDY 7. Bölge Müdürü Adem Sivri arasında imzalanan protokol gereği Ali Çetinkaya Gar sahasında bulunan 36 bin metrekare açık alan, Afyonkarahisar Belediyesi’ne kiralandı.

MUHTEŞEM OLACAK

              Söz konusu alanlar Cumhurbaşkanlığımızın 100 günlük eylem planı çerçevesinde Millet Bahçesi projesine dahil edilecek.Sosyal amaçlı olarak halkımızın hizmetine sunulacak protokolle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cirit Kayalığı Millet Bahçesi sahasında kalan Ali Çetinkaya Garı ve Beleş Tepe olarak bilenen yeşil kuşağın Millet Bahçesi projesine dahil edileceğini söyledi.  Bu süreçte Devlet Demiryolları ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade eden Başkan Zeybek, firmanın söz konusu alanı da içine dahil ederek muhteşem bir proje hazırladığını söyledi. Projeyle ilgili Bakanlığa önümüzdeki günlerde sunum yapılacağını dile getiren Başkan Zeybek, çalışmaların en kısa sürede başlayacağını belirterek hayırlı olmasını temenni etti.

GEREKLİ İZİNLERİ ALDIK

           Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ise söz konusu alanla ilgili bölge müdürlüğünün olumlu görüşü ile tescilli gar sahası ile ilgili Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden gerekli izinleri aldıklarını söyledi. DDY Genel Müdürlüğü Emlak Dairesi Başkanlığı’ndan kiralama onayını istendiğini ifade eden Adem Sivri, 35 bin 909 metrekarelik söz konusu açık alanın Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planı çerçevesinde Millet Bahçesi olarak kullanılmak üzere Taşınmaz Kira Yönetmeliği kapsamında Belediyemize kiralanmasının uygun görüldüğünü bildirerek hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • afyon halkı
  10 ay önce
  sayın başkanım inşallah seçim vaatlerinden şehire havalimanı ,kaleye teleferik ve ışık gösterisi, hıdırlık piknik alanına düzenleme inşallah buralarda sizin elinizden geçer tebrikler başkanım
 • Anonim
  10 ay önce
  Sen stadın olduğu düz araziye ev yap 100 lerce ağacı kes ondan sonra dağı millet bahçesi yap. Kent ormanına yaşlılar çıkmak istemiyor. Düz yer yok diye. Bunun da ondan farkı yok.
 • MEHMET
  10 ay önce
  ÜZERİNDE 600 TANE YETİŞMİŞ ÇAM VE KESTANE AĞACI OLAN GÜZELİM STAD ARAZİSİNİ VER DAHA SONRA KAYADAN , ZATEN YEŞİL ALAN OLARAK VAR OLAN DEMİRYOLLARI ARAZİSİNDEN MİLLET BAHÇESİ UYDUR.BURADAN UMUT YOKTA İNŞAALLAH GARNİZON KOMUTANLIĞININ ORAYA YAPILACAK OLAN MİLLET BAHÇESİ İPTAL OLMAZ ,ORAYA GÜZEL BİR ŞEY YAPILIR
 • Turgut Şatırer
  10 ay önce
  Millete iş,ekmek aş lazım.Buralara trilyonlar harcamayın sanayi,fabrika yatırımları yapın.12 milyon işsizi bu bahçede gezdirceksiniz.
 • Namık yılmaz
  10 ay önce
  galıba bız baska yerde yasıyoruz. Carsamba pazarına tekstıl fabrıkası acılacak 1000 kısı calısacak, yenı atıktan elektırık uretım fabrıkası 200 kısı calıstıracak afyona daha ne olsun? haa bıde sehır hastanesı yapılacak eleştirirken acımazı olmayın lutfen...