Reklam

Çiğ köftecideki olayda son gelişmeler!..

Afyonkarahisar’da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olması sebebiyle dükkan çalışanını darbeden ve ardından gözaltına alınan Gurur Şenel isimli kişi, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. “#GururSenelTutuklansın” etiketi Twitter’da gündem oldu

Çiğ köftecideki olayda son gelişmeler!..
01 Mart 2021 - 13:25

Afyonkarahisar’da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olması sebebiyle dükkan çalışanını darbeden ve ardından gözaltına alınan Gurur Şenel isimli kişi, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. “#GururSenelTutuklansın” etiketi Twitter’da gündem oldu

 23 Şubat Salı günü İstiklal Mahallesi’nde bulunan bir çiğ köftecide meydana geldi. Çiğ köfteci dükkanına gelen ve iddialara göre alkollü olduğu öne sürülen Gurur Şenel, çalışan Y.K.’den acısız çiğ köfte istedi. Y.K., dürüm şeklinde hazırladığı çiğ köfteyi Gurur Şenel’e verdi. Gurur Şenel bir iki lokma aldıktan sonra içindeki çiğ köftenin acılı olduğunu iddia ederek, Y.K. ile tartışmaya başladı. Y.K., çiğ köftenin acılı olmadığını, sadece az acısı olabileceğini söyledi ancak Gurur Şenel’i ikna edemedi.

Gurur Şenel, eline aldığı dürümü önce Y.K.’ye fırlatıp, yumruklamaya başladı. Kendisini korumaya çalışan Y.K., saldırgan müşteriyi uzaklaştırmaya çalıştı. Olayın ardından Y.K. darp raporu alarak müşteriden şikayetçi oldu. Yaşadığı olayın ardından Y.K.’nin işi de bıraktığı öğrenildi.

Olay anları iş yerinin güvenlik kamerasına da anbean yansıdı. İşletme müdürü Turgut Tosun, gerekli işlemlerin yapıldığını ifade ederek, çalışan Y.K’yı darp eden şahıstan şikayetçi olduklarını söyledi.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yakalanan Şenel, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Dükkanın güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, bir süre sonra sosyal medyada da yayılmaya başladı.

Sosyal medya kullanıcılarının tepkisini toplayan görüntülerin ardından “#GururSenelTutuklansın” ve “#çiğköfte” etiketleri gündem oldu.

‘Sağlık durumu iyi’

Olayın yaşandığı Çiğköfteci Kadir Usta isimli şirket de Twitter’da yaptığı açıklamada çalışanlarının sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Y.K.’nın kovulduğuna ilişkin iddiaları yalanlayan şirket, çalışanın şartlarını iyileştirerek terfi verdiklerini duyurdu.

Twitter’da Şenel’in İhlas Pazarlama çalışanı olduğuna yönelik iddialar üzerine şirket de bir açıklama yaptı.

Şirket açıklamasında, “Gurur Şenel isimli şahıs İhlas Pazarlama A.Ş. çalışanı olmayıp, Afyon’da faaliyet gösteren Yıldırım Ltd. Şti. isimli bayi şirketinin çalışanıdır. Söz konusu şahsın 28 Şubat tarihi itibariyle iş akdine Yıldırım Ltd. Şti. tarafından son verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

İHA – BBC Türkçe


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tekin çetin
    1 ay önce
    bu görüntüyü filme çevirelim saldıran ve saldırılan görüntü ve konuşaşanlar mekan görüntüntüleri tezgahta elininin altında kırmızı saplı bir bıcak delikanlı davranıyor es geçiyor bunların tam tersini düşünün adalet hukuk avukat varmısınız izlemeye