Reklam

CHP, din düşmanı faşist bir partidir

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Twitter üzerinden CHP'ye sert tepki gösterdi.

CHP, din düşmanı faşist bir partidir
01 Temmuz 2021 - 13:00 - Güncelleme: 01 Temmuz 2021 - 13:09
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Twitter üzerinden CHP'ye sert tepki gösterdi.

Özkaya, paylaşımlarında CHP'yi "İslam düşmanı, gerici, faşist, üretim, yatırım ve teknoloji düşmanı bir parti olmakla" suçladı.

İŞTE O O PAYLAŞIMLAR!..

 1.Dünya Savaşı sonrası Mondros Mütarekesi ile Osmanlı/Anadolu toprakları işgal edildi.Millet kendi kurduğu yerel teşkilat İle vatan savunmasına başladı.Sultan Vahdettin’in görevlendirmesi, para ve insan kaynağı sağlamasıyla Mustafa Kemal öncülüğünde İstiklal Mücadelesi başladı.

Meclisi Mebusan’ın Misakı Milli Kararı alması üzerine İngilizler tarafından dağıtılmasıyla 23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisi toplandı ve Türkiye Devleti kuruldu.BMM, hem Devleti kurdu, hem İstiklal Savaşını yönetti. Başkomutanlık Kanunu ile başlayan tartışma, Zafer sonrası Lozan Konferansı ile ayrışma iyice belirginleşti. 2. Grup ve Bağımsızların karşı çıkması ile Lozan’ın kabul edilmeyeceği anlaşıldı. Ali Şükrü bey cinayeti üzerine 1.Meclis seçim kararı aldı ve kendini tasfiye etti.2.Meclis’te 2.Grup ve Bağımsızlar yoktu, 1.Grubun da çoğu yoktu.

İstiklal Savaşını tüm Millet beraber yaptı.CHP diye bir parti yoktu.İstiklal Savaşının büyük komutanları ve 1.Meclisin kahraman üyeleri olmadan oluşan CHP, Atatürk döneminde milli, yerli, devletçi ve kalkınmayı esas alan bir yapı oluşturdu. Bu tamamıyla Atatürk’ün öncülüğünde oldu.

Atatürk sonrası İsmet İnönü ile kalkınma ve yerlilik kavramı gitti,daha despot,diktatör ve Amerikancı bir yapı geldi.Şakir Zümre Silah Fabrikası,Nuri Demirağ Uçak Fabrikası ve Nuri Kıllıgil silah fabrikaları kapatıldı veya patlatıldı.Tam Amerikancılık Mandacılık zihniyeti geldi.

Bugünkü CHP, İsmet İnönü dönemi CHP’sidir.İçinde din olarak İslam’ı barındıran her şeye düşmandır.Yerli ve Milli her üretim ve teknolojiye düşmandır.Türkiye’nin dostlarına düşman, düşmanlarına dosttur.CHP zihniyeti 1940’lı yıllara çakılı kalmış, gerici ve faşist bir zihniyettir.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • TC
  3 hafta önce
  CHP HAKKINDDA AZ BİLE SÖYLENMİŞ BİR CÜMLE
 • Ali özgüven
  4 hafta önce
  Vekilim az da şu zamlardan bahset... Ey CHP diye diye...konuyu saptırmak lazim... sanki ülkeyi Kılıçdaroğlu yonetiyor.... Millet burnundan soluyor şimdilik yüzünüze gülüyorlar..ama sandıkta ....
 • Berk Can
  4 hafta önce
  Bu ülkeye gram faydası olmamış torpilli vekiller , kurtuluş savaşı kahramanlarını ağızlarına alıyor. Sen kimsin ki din adına konuşuyorsun kimin zarar verip vermediği değerlendiriyorsun. Bırakın artık din sömürüsünü. Bu ucuz söylemler ile doğalgaza, elektriğe, otogaza yapılan zammı unutturamazsınız.
 • vatandaş
  4 hafta önce
  evet chp maalesef bu millete, onun değerlerine, inandıklarına düşmandır. bu hep böyle olmuştur. uygulama ve söylemlere bakan ortalama zekaya sahip herkes bunu kolaylıkla anlar.
 • İşte
  4 hafta önce
  Valla işi öğrenmiş bu.tamda elektriğe,doğalgaza,otogaz a bindirdikleri gün ,INÖNÜ ? Afern sana !
 • ÖZGÜR CAN
  4 hafta önce
  ALİ BEY KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER BU İLERDE BU SÖYLEDİKLERİZDEN DOLAYI CEZA ALIRSANIZ ŞAŞIRMAYIN SANMAYINKİ HERŞEY BU ŞEKİLDE ÖMÜR BOYU GİDECEK.