Reklam

CEZAEVLERİNDE NELER OLUYOR?..

Korona virüs salgını sonrası cezaevlerinde sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Başkan Görgöz, konuyla ilgilenmeleri için yetkililere seslendi.

CEZAEVLERİNDE NELER OLUYOR?..
28 Nisan 2020 - 12:45
Korona virüs salgını sonrası cezaevlerinde sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Başkan Görgöz, konuyla ilgilenmeleri için yetkililere seslendi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Görgöz yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;“ Bilindiği üzere infaz yasası çıktı ve yaklaşık 90 bin hükümlü salıverildi. Ben burada infaz yasasında yapılan hukuksuzluklardan söz etmeyeceğim.

Şu an cezaevlerinde bulunan tutukluların, hükümlülerin durumlarının sıkıntılı olduğuyla ilgili çok sayıda çağrı ve bilgi alıyoruz.

Korona salgınının yarattığı olumsuzluklar nedeniyle, hijyen, temizlik malzemelerinin yetersizliği, koğuşların sıklıkla dezenfekte edilmemesi ve mahkumlara dezenfektan kullanma imkanının sağlanamaması gibi şikayetler alıyoruz.

Ayrıca çıkan yemeklerin iyi olmadığı ve çok az verildiği söyleniyor.

Yemekler iyi olmadığı için mahkumların kantinden alışveriş yapmak durumunda kaldıkları, ancak kantinde de gerekli gıda ve zorunlu ihtiyaç malzemelerinin, örneğin; tuz, şeker, pil vs. bulunmadığı söyleniyor.

İlgililerin dikkatine sunuyor, sağlıklı günler diliyorum.”

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • K. POSTALCIOĞLU
  9 ay önce
  Her adımınız iftira, karalama Miş mışla olmaz. Gider gözünle görür eksikleri kamuoyuna duyurursun. Sizinki çamur at izi kalsın. Bizler yapacağınız icraatları duymak istiyoruz.
 • afyon
  10 ay önce
  cezaevi çalışan olarak şunu söylemek isterim; madem öyle düşünüyorsunuz gelirsiniz bakarsınız ,nasıl olduğunu görürsünüz, değerlendirme yaparsınız, sonra açıklamada bulunursunuz, size ne söylendiyse yeterki olumsuz birşey olsun hemen inanıyorsunuz ,yazık sizlere yazık yazıyı okudum kendim utandım gelinde mahkumlara nasıl bakılıyor görün ...
 • gurcan
  10 ay önce
  bır cezaevı calısanı olarak gayet temiz ve hijyenık bı ortamda hem hukumlu tutuklular hemde personel gayet ıyı bakılıyor yemekler gayet ıyı emın olun dısarıdan daha korunaklı cezaevlerı her turlu onlemler alınmıs durumda aksını ınkar eden nankördur