Çeşme Festivalleri

Çeşme Festivalleri

Çeşme Festivalleri
25 Aralık 2020 - 23:21

Çeşme, birçok açıdan ideal bir tatil ve gezi alanı olarak ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Sıcak yaz günlerine serinlik katan Çeşme, denizi ve kumsalları ile her yıl binlerce turisti ağırlar. Yaz aylarında oldukça rağbet gören bölge aynı zamanda festivalleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Yıl boyunca festival deneyimi yaşamak için rotanızı Çeşme’ye çevirmenizde fayda var.
Her yıl binlerce kalabalığı ağırlayan Çeşme’de aklınıza gelebilecek birçok festivali görebilirsiniz. Başta, kültür ve sanat festivalleri olmak üzere birçok festival türünü Çeşme’de deneyimleyebilirsiniz. Genel olarak, Çeşme ve çevresinde katılabileceğiniz festivalleri sizler için listeledik.
Ildırı Kültür Sanat Festivali
Ildırı Kültür Sanat Festivali, her yıl düzenli olarak yapılan efsane festivallerden biri. Küçük adacıkların yer aldığı bir koyda kurulan Ildırı, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Özellikle, kültür sanat festivali için ülkenin birçok yerinden ziyaretçi buraya geliyor. Bu festivalde, arkeolojik kazıların önemi ve halkın bu konuda bilinçli olması için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Her yıl düzenlenen bu festival için ağustos ayında rotanızı Çeşme’ye çevirebilirsiniz.
Uluslararası Çeşme Klasik Müzik Festivali
Çeşme Klasik Müzik Festivali her yaştan ziyaretçiyi kendine çeken uluslararası etkinliklerden biri. Dünyanın birçok yerinden gelen ünlü klasik müzik sanatçıları bu festival kapsamında genç yeteneklerle buluşuyor. Bu sayede, müzik öğrencileri usta hocalarla çalışarak eğitim alma fırsatı yakalıyor. Gençlerin klasik müziğe yönlenmesini sağlayan bu festivalde huzur dolu anlara şahit olabilirsiniz.
Gran Fondo Etkinlikleri
Farklı etkinlikleri bir araya getiren Çeşme, bisiklet tutkunları için özel yarışlar düzenliyor. Gran Fondo, her yaştan bisiklet tutkunun kendi kulvarında yarıştığı bir festival. Kasım ayının başında yapılan Gran Fondo’da farklı yaş gruplarındaki amatör bisikletçileri yarışıyor. Gran Fondo etkinlikleri üç günlük süresi ile dolu dolu ve keyifli bir yarışı geride bırakmanızı sağlıyor.
Germiyan Festivali
Çeşme bölgesinde meşhur olan Germiyan ekmeği, adı ile farklı ve renkli bir festivale konu oluyor. Bu festival, yöre halkının kendi içinde yaptığı ufak çaplı bir etkinlik. Germiyan Festivali kapsamında başta ekmek olmak üzere yöreye ait birçok yemek ve yiyecek türü burada sergileniyor. Burada geleneksel Germiyan ekmek yapımını görebilir ve hangi ürünler kullanılarak yapıldığını sergilerle izleyebilirsiniz.
Alaçatı Elektronik Müzik Festivali
Alaçatı’da kurulan geniş bir alanda Elektronik Müzik Festivali sevenleri ile buluşuyor. Bir günden fazla süren Alaçatı etkinliklerinde farklı sanatçıları dinleyebilir ve keyifli bir elektro müzik festivaline katılabilirsiniz. Alaçatı Elektronik Müzik Festivali toplamda 2 gün sürüyor. Festivalin birinci ve ikinci gününde ünlü elektro müzisyenlerden keyifli müzikler dinleyebiliyorsunuz. Geniş bir konser alanında kurulan bu festivalde sevdiklerinizle kalabalık ve coşkulu bir Alaçatı deneyimi elde edebilirsiniz.
Çeşme’deki Festivaller eğlencenin doruklarına çıkarıyor. Çeşme gündemi, güncel Çeşme haberleri, Çeşme son dakika haberleri ve Çeşme’ye dair merak ettiğiniz her şeyi Çeşme Haber farkı ile öğrenebilirsiniz. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum