Reklam

Cami yıkıp yerine Utku Anıtı yapmaktan başka bir eserleri yok

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar'la ilgili açıklamalarına cevap verdi. Özkaya, açıklamasında "Afyonkarahisar’da 500 yıllık tarihi sapasağlam bir camiyi yıkarak yerine yaptıkları, Utku anıtı dışında bir eseri olmayanların bu konuya ne katkısı olur, ne de söz söyleme hakkı olur." dedi.

Cami yıkıp yerine Utku Anıtı yapmaktan başka bir eserleri yok
09 Şubat 2021 - 19:26

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar'la ilgili açıklamalarına cevap verdi. Özkaya, açıklamasında "Afyonkarahisar’da 500 yıllık tarihi sapasağlam bir camiyi yıkarak yerine yaptıkları, Utku anıtı dışında bir eseri olmayanların bu konuya ne katkısı olur, ne de söz söyleme hakkı olur." dedi.

CHP Lideri’nin AK Parti Milletvekilleri Afyonkarahisar ve Uşak sokaklarında gezemez diyerek gündeme getirdiği iddialara yanıt veren Özkaya, “Sayın Kılıçdaroğlu acilen etrafındaki bilgi kaynaklarını değiştirmeli. Çünkü bahsettiği üzere Uzunçarşıda herhangi bir esnafımızın dükkan açamadığı söz konusu olmadığı gibi, yeni işyerleri de açılmaktadır. Kılıçdaroğlu her zaman ki gibi yalan siyasetine devam etmekte, ancak milletimiz bunu görmektedir. Bugün bir hemşehrimizin Kılıçdaroğlu’na açıklaması üzerine çektiği tepki videosunu izlemesini tavsiye ediyorum. Kılıçdaroğluna biz cevap verecektik, ancak vatandaşlarımız verdi. Bu ülkenin yalancı değil dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Ne yazıkki Kılıçdaroğlu ve CHP ülkeyi kendilerine benzetmek gayesi ile var güçleriyle çalışıyor, durmadan yalan üretiyorlar” diyerek, Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar üzerinden kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını kaydetti.  Özkaya, Grup toplantısında CHP’den ayrılmalara, taciz skandallarına ve parti içi huzursuzluklara tek söz edilmediğini ve bunları gizlemek için Afyonkarahisar üzerinden yalanlarla hükümete yüklenildiğine dikkat çekti.. Ayrıca Özkaya, “Meclis çalışmalarımızdan bulduğumuz ilk fırsatta uzunçarşımız ve ambaryolu caddemiz de esnaflarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

Özkaya “Afyonkarahisar Milletvekili olarak,  her zaman milletimiz ile birlikteyiz. Bahsi geçen Afyonkarahisar’ımızın en önemli caddesinde faaliyet gösteren esnaf kardeşlerimizle de hemen telefonla görüştüm, böyle bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti. Kendilerinin Meclis çalışmalarından arta kalan her fırsatta Afyonkarahisar’da olduklarını kaydeden Özkaya, “Pandemiye rağmen, sürekli ilimizde hemşehrilerimizle birlikte oluyoruz. Afyonkarahisar’ımızın sorunlarını dile getiriyor ve çözümleri için çalışıyoruz” dedi. Özkaya, son 3 aylık süreçte Afyonkarahisar’da 1-2 ilçe haricinde ilçelerin tamamında Hükümet eliyle yapılan çalışmaları ve vatandaşları taleplerini yerinde dinlediklerini kaydederek, “Teşkilatlarımızla birlikte Afyonkarahisar’da gezemeyeceğimiz hiçbir yer yok. Çünkü Allah’a şükür bu şehire yaptığımız hizmetler var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 81 ilinde Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek miting yapan, milletiyle kucaklaşan bir liderdir. Her ilde farklı konuşarak siyaset yapmaya çalışan, mitinglerinde terör örgütü sloganları attıranların bu konuda söz söyleme hakkı da haddide yoktur” dedi. 

Kentsel dönüşüm ile alakalı da Kılıçdaroğlu’na yüklenen Milletvekili Özkaya, her alanda olduğu gibi bu konuyu da yakinen takip ettiğini dile getirerek, “Afyonkarahisar’da ve hatta o alanda ikamet eden hemşehrilerimiz şahittir, biz bu konuda hemşehrilerimizin yanındayız. Hemşehrilerimizin hakkını kimseye yedirmeyiz. Afyonkarahisar’da 500 yıllık tarihi sapasağlam bir camiyi yıkarak yerine yaptıkları, Utku anıtı dışında bir eseri olmayanların bu konuya ne katkısı olur, ne de söz söyleme hakkı olur. Buradaki ihalenin ertelenmesini, yeniden bedellerin hesaplanması konusunu Milletvekilimiz, Belediye Başkanmız ve İl Başkanımızın da olduğu ilgili genel müdürler ve kurum yetkilileri yapılan toplantıda biz dile getirdik. Ve bu konuda hemşehrilerimizin hakkını AK Parti yetkilileri olarak biz müdafaa ettik.  Bu alanda iddia edilen her türlü bilgi yalandır. Kentsel dönüşüm sonrasında daha önceden burada yeri olmayan kişilerin buradan yer sahibi olması asla söz konusu olmadığı gibi bizim de böyle bir şeye göz yummamız mümkün değildir. Bu konuda başta belediyemiz ve bizlerin yakın takibindedir. Afyonkarahisar, CHP’nin kendi gerçeklerinden saklanmak, içeride yaşadıkları taciz skandallarını, ayrılmaları gizlemek amacıyla gündem aracı değildir. Buna müsaade etmeyiz” dedi.


YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • PARLAMENT ALİ
  4 ay önce
  YILLARDIR AK PARTİ HÜKÜMETİNİN GALİP OLDUĞU AFYONUN SOKAKLARINI BİR GEZİN, HER YER YAMALI ASFALT, PİSLİK. EN YAKIN ESKİŞEHİRE GİDİP BİR BAKIN DÜZEN, TEMİZLİK, YOL GÖRÜN. BURDA ATIP TUTMAKLA OLMUYOR BU İŞLER,
 • gercekten
  4 ay önce
  Milleti cambaza baktırıp oyalamayın anıtı yıkıp cami yapınca ekonomi düzelecek mi işsizlik azalacakmı yok İskilipli yok fesli yok utku anıtı gündem uyu yavrum uyu iş yapın iş fabrika kurun ekonomik sorunları çözün suni gündem yaratmayın
 • Afyonlu
  4 ay önce
  Şimdi memleket bu vekilinden hayır mı bekliyor?
 • İşte
  4 ay önce
  "Keşke yunan galip gelseydi "diyen zihniyetin o anıtı anlama imkanı yoktur.o anıtta anlatıldığı gibi emperyalistlerin yenildiği günden beri hezimeti üzerlerinden atamadıkları ortadadır. Uçaklardan halka direnmeyin teslim olun yunan ın merhametine sığının diye bildiriler atan nesillin ,hala ülkede varlığı devam etmekte.emanetine sahip çıkıp , seni yaşatmaya kararlı insanların olduğunu bilmelisin ATAM !
 • Berk Can
  4 ay önce
  Utku anıtını beğenmeyen İskilipli Atıfın mezarına gidebilir
 • Mehmet
  4 ay önce
  Sayın vekil size uzun çarşıdaki Salim ustanın mekanına gidip duvardaki anıtparkın olduğu resme dikkatlice bakmaya davet ediyorum. Ya da kendinizi yormayın arama motoruna Afyon Paşa camii yıkıldı yalanı yazıp görsellere bakın. Lütfen bu yalanı kullanmayı bırakın artık. Amaç sağlam camileri yıkmak olsa ne imaret ne ulu cami ne de diğerleri kalırdı. Doğru olan Yunan işgalinde zarar gören Paşa camii yıkılmıştır. Şu an yerinde İl Özel İdaresinin binası vardır. Ayrıca dört gözle ambaryolundaki iş yerimize ziyaretinizi bekliyoruz. Gelin bakalım gülen yüzlerimizle mutlu edelim sizi...
 • Berk Can
  4 ay önce
  Bir vekil bu kadar boş konuşabilir.Hala bıdı bıdı. 50 yıl önce 100 yıl önce bu oldu yalanı. Geleceğe dair somut hiçbir şey yok. Milletin paraları emekleri kimlere gidiyor yazık.
 • afyonlu
  4 ay önce
  sayın vekilim allah aşkına bi çıkın afyonu gezin, hıdırlığı gezin,kalaye bir bakın ,herşey aynı hiçbir yenilik yok afyona, bakın afyon elinizden gider demedi demeyin
 • DERYA
  4 ay önce
  SİZİN FARKINIZ NE!!! SİZ DE GARİBANIN EVİNİ YIKIYORSUNUZ.
 • yakup
  4 ay önce
  sayın vekilim malum partinin utku anıtı dışında eserinin olmadığı doğrudur. uzunçarşı ve anbaryolundaki dükyanların tamamı açıktır. Boş dükyan dahi yoktur. Lakin Ülkede ticaret bitmiştir. çalışan dükyan yoktur. bir hafta çalışan bir hafta çalışmayan memurlara maaş vermekle ülkede ticaret ve üretim yürümüyor. halkda parası varsa gıda dışında bir şey alamıyor. İstanbuldaki Canan hn. gibiler yüzünden her şeçimde Ak partiye oy verdim. fakat bu hayat pahalılığı, enflasyon ve zamlar hemen durmazsa bir daha oy vermeyeceğim kesin.
 • Okuyucunuz
  4 ay önce
  Sy vekil anlattığınız olay sizin oy toplamak için osm öcalanı trt ye çıkarmanıza benziyor mu