Reklam

ÇAĞRI SELEK’İN “AFYON KALESİ” FOTOĞRAFI BÜYÜLEDİ

ÇAĞRI SELEK’İN “AFYON KALESİ” FOTOĞRAFI BÜYÜLEDİ

ÇAĞRI SELEK’İN “AFYON KALESİ” FOTOĞRAFI BÜYÜLEDİ
18 Kasım 2019 - 12:17

 

Afyonkarahisarlı Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek, son zamanların en iyi kale fotoğrafına imza attı. Sisler içerisinde kalan kaleyi ölümsüzleştiren Selek’in fotoğrafı için “Çağrı holivud filmi çekti” şeklinde yorumlandı.

Son günlerde sisli bir sabaha uyanan Afyonkarahisar, fotoğraf tutkunlarını mest edecek manzaralar sunuyor. Yerden 226 metre yükseklikteki Karahisar Kalesi, fotoğrafçılara sisler içeresinde adeta poz veriyor. Hafta sonu bu fırsatı değerlendiren Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek, kalenin bugüne kadar çekilmiş en güzel fotoğraflarından bir tanesine imza attı.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNEN PAYLAŞILDI

Fotoğrafta bir tarafı sisler içerisinde kalan kale ve şehir görünürken diğer taraftan güneşin aydınlattığı şehir görünüyor. Selek’in bu fotoğrafı sosyal medya üzerinden çok sayıda paylaşım ve yorum aldı.

“ÇORBADA BENİM DE TUZUM OLSUN”

Fotoğraf hakkında konuşan Selek, “Birkaç gündür Afyonkarahisar’da sabahları yoğun bir sis oluşuyor. Sis hayatı zorlaştırsa da fotoğrafçılar için eşsiz manzaralar sunuyor. Bende bunu değerlendirmek için şehrin simgesi olan Karahisar Kalesi’nin fotoğrafını çekmek istedim. Drone kameramı uçurduğumda kalenin eşsiz manzarası ile karşılaştım. Kalenin bir tarafı sisler içinde diğer yanı güneşli bir manzara sunuyordu. Gördüğüm manzara beni büyülemişti. Çektiğim fotoğrafları sosyal medya hesabım üzerimden paylaştıktan sonra çok sayıda yorum, beğeni ve paylaşım aldım. Beni büyüleyen manzara herkesi etkilemişti. Hatta bir arkadaşım “Çağrı Holivud filmi çekti” yorumunda bulundu. Buda hoşuma gitti. Fotoğraf gerçekten emek istiyor. Bu emeğin sonunda böyle güzel bir fotoğrafın çıkmasından büyük mutluluk duydum. Umarım güzel Afyon’umuzun tanıtımında bu fotoğrafla çorbada benim de tuzum olmuştur.” dedi.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Dr. Kadriye IŞIKLAR PÜÇEK
  8 ay önce
  Karahisar kalesi sis tüllerini örtünmüş...büyüleyici Yaradanın sanatı ve Çağrı Selek in harikulade fotografı
 • Mustafa mistik
  8 ay önce
  Gerçekden muhteşem.İnsan gözlerine inanamıyor.Bugün frigler yaşasa idi afyonlularla gurur duyarlardı.
 • Süleyman Gani Batur
  8 ay önce
  Modern savunma taktiklerinde artık kalelerin bir önemi kalmamıştır, hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır derken Atam tam da bundan bahsediyordu, kalelerin devri kapanalı çok oldu, tank bile bitti öyle söyleyeyim, şimdi uçağın, roketin varsa kazanıyorsun harbi.
 • Abdullah Gülek
  8 ay önce
  Holivud da neymiş. Yerli ve milli resimler, vidyolar bekliyoruz kendisinden. Afyon holivudla anlatılmaz. Bizim kendi değerlerimiz yeterli gelmemiş mi de holivuda ihtiyaç duymuşuz. Memleketimizde olmayan imkan yok.