Burası Afyon!.. Domuz bağıyla bağlayıp, ailesinden 2 bin dolar fidye istediler

Afyon'da adam kaçırma ve fidye isteme olayı. Suriye uyruklular, adam kaçırdı, fidye istedi. Afyon'daki olay Kilis'te sona erdi!..

Burası Afyon!.. Domuz bağıyla bağlayıp, ailesinden 2 bin dolar fidye istediler
06 Şubat 2021 - 21:06 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 - 22:56
Afyon'da adam kaçırma ve fidye isteme olayı. Suriye uyruklular, adam kaçırdı, fidye istedi. Afyon'daki olay Kilis'te sona erdi!..

Afyonkarahisar’da yabancı uyruklu vatandaşı kaçırarak domuz bağıyla bağlayıp ailesinden 2 bin dolar fidye isteyen yabancı uyruklu şahıslar kaçtıkları Kilis’te polis ekiplerince yakalandı.

 Afyon Merkeze bağlı Sümer mahallesi Kayabaşı sokakta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre 10 Ocak tarihinde Mohannad Sımo Mıshko AL-Saleem (24) başka bir yabancı uyruklu şahıslar tarafından domuz bağı yapılarak elleri, kolları ve ayakları bağlanıp cep telefonunu zorla gasp ettiler. Yabancı uyruklu şahıslar daha sonra kaçırdıkları şahsın ailesini arayarak 2 bin dolar fidye istediklerini ve parayı getirdikleri takdirde serbest bırakacaklarını söyleyerek tehditte bulundular.

Polis ekiplerinin konuya ilişkin yaptığı tespit çalışmaları sonucu şahısların Jasim Almare ve Suriye doğumlu Halid Garris isimli yabancı uyruklu şüpheliler olduğu belirlendi. Şüphelilerin Kilis’te olduğu bilgisine ulaşan Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri Jasim Almare ve Halid Garris’i yakalayarak gözaltına aldı. Şahısların bugün Kilis Adliyesinde SEGBİS yöntemiyle mahkemeye çıkarılacağı bildirdi.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Peh peh
  2 ay önce
  Veerr mehteri veeer sakın ha kardeşlerimize laf etmeyin sonra hayatınız kararır yoknokup gidersiniz elinizde ne varsa kaybedersiniz baskan cok kizar sonra onlar Türkiye'nin gekecegi onlar Arapların Osmanlıyı haince yok ettiği gibi burayida böyle yok edeceer sakın ha onlara laf etmeyin
 • Suriyeli sevmeyen vatandaş
  2 ay önce
  Bu suriyelileri defedecek bi parti kazanır inşallah seçimide kurtuluruz bunlardan yakında türkler sığıntı olacak kendi ülkesinde birde bunlara acıyorlar mülteci kampına döndü türkiye her ülkeden var yol geçen hanına döndü kendi açımıza bakmayız bunlara herşey bol bol hibe
 • Afy
  3 ay önce
  O,Göçmenler Amerika'daki gibi Türkiye'nin Steve jobs'u ( Apple bilişim şirketinin kurucusu) olacak diyenler Türkiye 'yi Arap mafyalarınin cirit attığı bir ülke haline getirdiler.
 • İşte
  3 ay önce
  Olsun onlar bizim kardeşimiz!
 • Mustafa Selek
  3 ay önce
  Bundan böyle bu tür olaylar giderek artacaktır. Afyonkarahisar’da can güvenliği tehlikesi artacaktır. Hemşehrilerimizin dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarırım.