Reklam

BU KRİTERLERE SADECE REKTÖR BEYİN EŞİ UYUYOR!..

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın açtığı ilandaki kriterleri karşılayan tek kişi eşi Derya Bağ oldu. Rektör Bağ daha önce de iki defa eşini üniversiteye atamıştı.

BU KRİTERLERE SADECE REKTÖR BEYİN EŞİ UYUYOR!..
08 Ağustos 2020 - 14:31 - Güncelleme: 08 Ağustos 2020 - 16:43
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'dan eşi için 'adrese teslim' ilan

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın açtığı ilandaki kriterleri karşılayan tek kişi eşi Derya Bağ oldu. Rektör Bağ daha önce de iki defa eşini üniversiteye atamıştı.

Eşini üniversitede yer alan enstitüde sekreter yapmasıyla gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ bu sefer de Personel Daire Başkanlığı kadrosunda ‘adrese teslim’ ilan açtı. Kriterleri karşılayan ve başvuran tek kişi rektörün eşi Derya Bağ oldu.

BirGün gazetesinden Meral Danyıldız'ın haberine göre; eşini daha önce ilk olarak İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamasıyla, ardından da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak görevlendirmesiyle gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Hüseyin Bağ, ısrarını sürdürüyor.
 

KRİTERLERİ KARŞILAYAN TEK KİŞİ EŞİ OLDU

7 Temmuz’da yayımlanan Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı kadrosu için açılan ilanın kriterlerini karşılayan ve başvuran tek kişi eşi Derya Bağ oldu.

İlanda yer alan kriterler şu şekilde:

* Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği ya da Fars Dili ve Edebiyatı bölümleri lisans mezunu olmak.

* Dil alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

* Lisans mezuniyeti sonrasında en az 10 yıl eğitim ve öğretim alanında deneyim sahibi olmak.

* Yabancılara Türkçe öğretimi sertifikasına sahip olmak.

* Belgelendirmek kaydıyla branş dili yanı sıra en az orta düzeyde ikinci bir yabancı dil bilmek ya da ikinci yabancı dil alanında hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış olmak.

* Arapça öğretmenliği haricindeki bölümlerden mezun olanlar için pedagojik formasyon sertifikasına sahip olmak.

TÜM KRİTERLERİ TAŞIYOR

Derya Bağ’ın Pamukkale Üniversitesi’nde bulunan biyografisinde ise söz konusu kriterlerin her birini karşıladığı görülüyor.

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, birçok skandala daha imza atmıştı. Bağ, önce eşini İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamıştı.

İKİ KEZ ATAMIŞTI

Gelen tepkiler sonucu eşi Derya Bağ’ın istifasıyla sonlanan sürecin ardından bir buçuk yıl geçince, Rektör, eşini bu kez de Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak atamıştı.

Makam şoförlüğünü yapan kişiyi ise önce yüksekokula sekreter olarak atayıp, bir mesai günü sonrası da şube müdürü yapmıştı. Ayrıca Rektör, üniversite bünyesinde yarı zamanlı çalışan 150 öğrenciyi ‘bütçe yetersizliği’ gerekçesiyle kovmuştu.Kaynak: karar.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum