Reklam

“BİZİM HAYALLERİMİZ, HEDEFLERİMİZ KARAHİSAR KALESİ KADAR BÜYÜK”

“BİZİM HAYALLERİMİZ, HEDEFLERİMİZ KARAHİSAR KALESİ KADAR BÜYÜK”

“BİZİM HAYALLERİMİZ, HEDEFLERİMİZ KARAHİSAR KALESİ KADAR BÜYÜK”
15 Mart 2019 - 12:30

 

 

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışmalarına ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor. Esnaf, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle bir araya gelen Zeybek, akşamda mahalle sakinleriyle bir düğün salonunda buluştu. Yediden 70’e herkesin gönlünde taht kuran Zeybek, yapacağı hizmetleri ve projeleri de tek tek seçmenlerine anlatıyor.

 

31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Akmescit, Burmalı, Fakıpaşa, Sümer, Olucak ve Tacıahmet Mahalle sakinleriyle Yasemin Düğün Salonunda bir araya geldi. Belediye Meclis üyelerinin tanıtıldığı mahalle toplantısına AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Kadın Kolları, Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan katıldı.

 

“Projelerimizle Afyonkarahisar’ın çehresini değiştireceğiz”

 

“İnsan odaklı, insanı merkeze alan bir anlayış içerisinde vizyon projelerimizi hayata geçireceğiz” diyen Zeybek, “Proje ekibimizle şehrimizi tüm yönleriyle etüt ettik. Tabiri caizse Afyonkarahisar’ın röntgenini çektik. Elde edilen bilgiler doğrultusunda vatandaşlarımızın arz ve taleplerini de dikkate alarak ilimizde ihtiyaç duyulan projelerimizi hazırladık. 5 yıllık görev süremizde Afyonkarahisar’ımızın çehresini değiştireceğiz. Ekip arkadaşlarımızla birlikte ant içtik. Kale eteklerindeki mahallelerimizin sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın Afyonkarahisar ziyareti sırasında sokakların restorasyonu çalışmaları kapsamında 360 evinimizin kaldığını söyledik. Bakanımız Murat Kurum Belediye’ye destek vereceğini söyledi. Kalan evlerin restorasyonunu Belediye olarak bizler yapacağız. Biz de 31 Mart’tan sonra ekip arkadaşlarımızla birlikte sokak iyileştirme projesini devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“Kale’nin çevresindeki mahallelerimizi turizmle canlandıracağız”

 

Karahisar Kalesine teleferik projesi hakkında vatandaşlara bilgiler veren Zeybek, “Burhanettin Çoban kardeşimin döneminde başlatılan teleferik projesini bizler devam ettireceğiz. 1. derece doğal sit alanı olan Karahisar Kalesi ile Hıdırlık arasında hayata geçirilmesi planlanan teleferik projesi, seyir terasları ve bir adet kafe yapımını kapsayan projelerinin fizibilite çalışmaları bitti. Seçimden sonra ilk kazmayı vuracağız. Nisan ayının ilk günlerinden itibaren temellerini atacağız. Teleferik tamamlandığı zaman yukarı mahallelerimizi turizme kazandıracağız. Hanımeli Çarşı projesiyle kadınlarımızın el işlerini yöresel yemeklerini satış alanlarını oluşturacağız. Bu sayede kadınlarımız ev bütçesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca yukarı mahallelerde de semt pazarının eksikliğini biliyoruz. Kale eteklerinde birkaç mahalleyi kapsayacak şekilde kapalı semt pazarı yapmayı düşünüyoruz. 5 yıllık görev süremizce kamu, kurum ve kuruluşlarıyla entegre olarak çalışacağız. Vatandaşlarımızın huzur, güven ve refahı için ne gerekiyorsa yapacağız. Bizim hayallerimiz, hedeflerimiz Karahisar Kalesi kadar büyük.” şeklinde konuştu.

 

“Ezana saygı göstermeyene gereken cevap sandıkta verilecektir”

 

Konuşmasında ülke gündemine de değinen AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, “Her defasında terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile yaptıkları kirli ittifakı inkâr eden CHP, bu kez Balıkesir’de bir kez daha gerçek yüzünü göstermiş oldu. Televizyon kanallarında izlediyseniz Cuma günü yaptıkları mitingde Cuma salasının okunmasıyla birlikte konuşmaya başlıyorlar. Ama bu şahıslar mikrofonu açık unutuyorlar. O CHP’li şahıs müezzine ağza alınmayacak sözler sarf ediyor. ‘Bizim oyumuz Kürdistan'a ifadesini kullanıyor. PKK'nın siyasi ayağı HDP ile yaptıkları ittifakı bir kez daha kanıtlamış oldular. Ezanımıza ve bayrağımıza saygı göstermeyene biz de saygı göstermeyiz. Hiç kimse kusura bakmasın. Bizim vatandaşlarımız gereken cevabını sandıkta verecektir” dedi.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • tekin çetin
  1 yıl önce
  bilenin bilmiyene borcu var bildiğim ve şahit üyokrasiolduğum yürekten destek verdiğim 1985 yıllarında sandıklılı şu anda emekli vali muhuttin keskinin mimar kızı inşaat mühendisi oğlu eray bekir keskin tarafından katır,ve eşeklerle kum cimento su çıkararak mevcut doğal yapıya zarar vermeden belli bir kısma kadar merdiven yapıldı.mevcut başkan burhanettin başkanında çabalarını gayretini büyokrasiyle mücadelesini biliyorum ilk temel yukarıda yazdığım seksenli yıllar şimdi 2019 yılı lütfen sonuç bekliyorum
 • Hasan
  1 yıl önce
  Hayaldi gerçek oldu kendi bile inanamadı aday olduğuna. Görülüyor ki hazırlık yok, proje de göstermelik hele bir seçileyim bakar birşeyler yaparız mantığı .
 • sinirli..
  1 yıl önce
  “BİZİM HAYALLERİMİZ, HEDEFLERİMİZ KARAHİSAR KALESİ KADAR BÜYÜK”müş :) Belli oluyor bakışların herşeyi anlatıyor zaten :)
 • ÖMER
  1 yıl önce
  O BÜYÜK HAYALLERİNİZİ 17 SENEDE YAPAMADINIZ DA BUNDAN SONRA MI YAPACAKSINIZ?
 • Doğruya Doğru
  1 yıl önce
  Sen ilk açıklamanda ne dedin Zeybek efendi Ben başvurmadım genel merkez beni aday gösterdi peki şu soruyu soruyorum o halde Sen aday olmadın tamam o Afyonkarahisar Kalesi kadar büyük olan projelerin nerden ve nasıl türedi? Bu kulis çalışması yaptığının göstergesi değil midir?
 • Afyonlu
  1 yıl önce
  Yarısı burhanettin çobanın bitiremediği projeler. Kalanı da milletvekillerinin önüne koyduğu projeler. Yoksa bu adamda proje falan yapacak vizyon yok zaten.