Reklam

BASKETBOL SÜPER LİG FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

2019-20 sezonu kura çekiminde açılış konuşmasını TBF CEO'su Ömer Onan yaptı.Ömer Onan lige yeni katılan Ormanspor ve Bursaspor'a tebrik ederek sözlerine başladı.

BASKETBOL SÜPER LİG FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

2019-20 sezonu kura çekiminde açılış konuşmasını TBF CEO'su Ömer Onan yaptı.Ömer Onan lige yeni katılan Ormanspor ve Bursaspor'a tebrik ederek sözlerine başladı.

BASKETBOL SÜPER LİG FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ
31 Temmuz 2019 - 19:55 - Güncelleme: 01 Ağustos 2019 - 10:48


2019-20 sezonu kura çekiminde açılış konuşmasını TBF CEO'su Ömer Onan yaptı.Ömer Onan lige yeni katılan Ormanspor ve Bursaspor'a tebrik ederek sözlerine başladı. Ardından ise önemli bir bilgi vererek son iki sezonun  isim sponsoru Tahincioğlu ile karşılıklı olarak yollarının ayırdıklarını ve yakın zamanda yeni isim sponsorlarını duyuracaklarını belirtti. Sponsorları memnun etmenin kıymetini ve öneminin altını çizen Onan, son iki sezondur ekonomik olarak yaşanan zor zamanlarda kulüplerin özverili mücadelesinden ötürü teşekkür etti

Ardından kürsüye gelen TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannıer, gelecek sezonki planlarla ilgili önemli bilgiler verdi..23-28 Haziran 2020 tarihleri arasında olimpiyat elemeleri olacağı için ligin erken başlayacağını söyleyen Yannier, Anadolu Efes ile Fenerbahçe arasında oynanacak Cumhurbaşkanlığı kupasının 26 Eylül'de oynanacağını ligin ise 28-29-30 Eylül'de başlayacağını söyledi. 14 Haziran'da da son play-off maçı olacak şekilde planlamaya gittiklerini söyledi. Ayrıca Türkiye Kupası formatında da değişikliğe gittiklerini söyleyen Yannier, dörtlü final düzenine geçtiklerini ve yakın zamanda ayrıntıların paylaşılacağını ifade etti. Son olarak ise ligde 16 takımla güzel bir birlikteliğe giderek sezon için çeşitli sosyal sorumluluk projelerine gerçekleştireceklerini belirterek sözlerini tamamladı.

Fikstür çekiminde Afyon Belediyespor'u Genel Manejer Cömert Küce temsil etti.


Bu sezon Beşiktaş ve Bahçeşehir Koleji Akatlar Spor Salonu'nu, Galatasaray, Anadolu Efes Sinan Erdem Spor Salonu'nda, Bursaspor ile TOFAŞ ise TOFAŞ Spor Salonu'nu, Türk Telekom ve Ormanspor ise Ankara Spor Salonu'nu iç saha maçlarında birlikte kullanacaklar. Bu sebeple aynı salonu paylaşan takımların maçlarının çakışmaması için öncelikle anahtar eşleşmesine gidildi. Ayrıca bu sezonki bir diğer yenilik de fikstürün saat ve gün bazında kısa sürede belirleneceği ifade edilerek kura çekimi takım temsilcilerinin katılımıyla tamamlandı.

İlk hafta eşleşmesi şu şekilde:

Bahçeşehir Koleji - Beşiktaş Sompo Sigorta
Türk Telekom - Galatasaray Doğa Sigorta
Gaziantep Basketbol - Afyon Belediye
İstanbul BBSK - Fenerbahçe Beko
Bursaspor - TOFAŞ 
Arel Üniversitesi Büyükçekmece - Darüşşafaka Tekfen
Teksüt Bandırma - Pınar Karşıyaka
Anadolu Efes - Ormanspor


BSL FİKSTÜRÜ_2019-2020 SEZONU

YORUMLAR

  • 0 Yorum