Reklam

BAŞKAN ZEYBEK'TEN BÖLÜCÜ YALANLARA SERT TEPKİ!..

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'ten, Dinar'daki olay üzerine yalan üzerinden algı yapan HDP Milletvekiline sert tepki...

BAŞKAN ZEYBEK'TEN BÖLÜCÜ YALANLARA SERT TEPKİ!..
15 Eylül 2020 - 09:49
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'ten, Dinar'daki olay üzerine yalan üzerinden provokasyon ve algı yapan HDP Milletvekiline sert tepki...İŞTE BAŞKAN ZEYBEK'İN AÇIKLAMASI:"Dinar ilçesinde iki grup arasında çıkan kavganın silahlı saldırıya dönmesinden dolayı Van nüfusuna kayıtlı bir vatandaşımız hayatını kaybederken, bir vatandaşımızda yaralanmıştı.Yaşanan olay, bizlerde derin bir üzüntü yaşatırken,  ‘Türk-Kürt’ gerginliği oluşturmak isteyenlere milletimiz fırsat vermeyecektir.

         Sözde milletvekili, olayla ilgili yaptığı açıklama asla gerçeği yansıtmamaktadır. “Kürtler katlediliyor” şeklinde ifadesi de tamamen Türk ve Kürt kardeşlerimiz arasına nifak sokarak birliğimize leke getirmektedir.

          Terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanlar bu milletin gerçek savunucusu olamazlar. Sözde milletvekilinin, “Olayı duyan aile bireyleri ve akrabalar Afyon’a gitmeye çalışıyor fakat Afyon Belediye Başkanı, İl Emniyet müdürü ve savcısı gelin gerekli belgeleri imzalayın ve cenazenizi alın gidin zaten Afyon’a kimliğinde Van yazan kimse alınmayacak boşuna uğraşmayın” açıklamaları tamamen hayal ürünüdür.

          Bu şahsın Kürt kardeşlerimizin ilimizde katledildiği yönündeki sözlerini şiddetle kınıyoruz.Olayda yaşamını yitiren kardeşimizin cenazesi Belediyemiz tarafından tahsis edilen özel bir araçla gönderilmiştir. Sözde vekilin savunduğu siyasi üslubun nifak sokmadan öteye gitmediğini kamuoyumuzun bilgisine sunarız. Gerçeği yansıtmayan açıklamalarla ilgili hukuki haklarımız saklıdır."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafir1
    7 ay önce
    Son günlerde provokasyon çabası o kadar arttıki.. Doğu ve güneydoğudaki illerde düzenli olarak her gün bir haber sosyal medyada gündem yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor.. her fırsatta, ülkenin neresinde olursa olsun kürt-türk kardeşliğine dinamit atarcasına fitne dolu haberler, din üzerinden inançlarımıza düzenli saldırılar, ali kalkancı vari sahte din adamlarını kullanmalar, doğruluğu tespit edilmeden insanımızın sinir uçlarını hedef alan ve sürekli gündeme getirilen iğrençlikler.. en son van da bir imam kurban edildi bu uğurda..dikkatli olmalıyız.. din üzerinden, milliyetçilik üzerinden planlanan, bizi birbirimize düşürmeyi amaçlayan çabalar son günlerde adeta ayyuka çıktı.. sosyal medyadaki her olaya atlayıp taraf olmayalım biraz itidalli yaklaşalım zaten bir süre sonra gerçekler ortaya çıkacaktır.. birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz.. aman dikkat