Reklam

“BASIN TOPLUMLARIN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

“BASIN TOPLUMLARIN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

“BASIN TOPLUMLARIN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”
23 Temmuz 2019 - 10:38

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Sezen mesajında “kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak çalışmalarını tarafsızlık üzerinde yürüten basın, toplumların en büyüy güvencesidir” dedi.
 
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen basının önemine değindi.
 Başkan Sezen, “İlimizde çok sayıda gazete, radyo, internet haber sitesi ve iki televizyon kanalı ile hizmet veren basınımız bugüne dek demokrasi ve şehrimizin fiziksel kalkınmasında önemli rol oynamıştır. Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan tarafsız ve özgür basının varlığı dün olduğu gibi bugün de önemli bir değerdir. Basın, haber alma özgürlüğünün en önemli aracıdır. Basın kuruluşlarında çalışan basın mensubu kardeşlerimiz, meslek kurallarına uyarak, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı içerisinde çalışarak demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir” dedi.
 
“İlimizde büyük bir özveri ile görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın mensupları, halkımızın taleplerini kamuoyuna duyurmada önemli bir güce sahiptir” diyen Sezen sözlerini, “Gerek ülkemizin gerekse Afyonkarahisar’ımızın başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve şehrimizin ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim” ifadeleri ile noktaladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum