Reklam

BABA, VELAYETİ ANNESİNDE OLAN BEBEĞİ KAÇIRDI!..

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince il merkezine bağlı Çayırbağ beldesinde 12.09.2020 tarihinde eşi H.T. ile boşanma aşamasında olan M.T., velayeti annesinde olan oğlu E.T.'yi icra memurları aracılığıyla (1) saatlik teslim almış, (1) saatin sonunda, oğlu M.T.'yi annesine teslim etmemiştir.

BABA, VELAYETİ ANNESİNDE OLAN BEBEĞİ KAÇIRDI!..
24 Eylül 2020 - 11:28
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince il merkezine bağlı Çayırbağ beldesinde 12.09.2020 tarihinde eşi H.T. ile boşanma aşamasında olan M.T., velayeti annesinde olan oğlu E.T.'yi icra memurları aracılığıyla (1) saatlik teslim almış, (1) saatin sonunda, oğlu M.T.'yi annesine teslim etmemiştir.Anne H.T. 'nin şikayeti üzerine, Babası tarafından kaçırılan E.T. (2 buçuk aylık) bebeğin bulunması için yapılan araştırma ve soruşturmalarda, şüpheli E.T.’nin olayı gerçekleştirmek için araç kiraladığı tespit edilmiş, şahsın kiraladığı araç ile durakladığı (22) nokta ve bebeği götürmüş olabileceği aile bireyleri, yakın akraba ve yakın çevresi üzerinde yapılan araştırmada (33) farklı adreste kontroller yapılmış, E.T. bebek ile ilgili somut bir bilgiye ulaşılamamıştır.

 

Şüpheli M.T'nin yakın çevresi ve arkadaşlarından başlamak üzere araştırma faaliyetlerine ağırlık verilmiş ve ilk etapta şüpheliye kaçıp saklanmasında yardım edebilecekleri değerIendirilen yakın akrabalarına ait (6) farklı adreste 15.09.2020 tarihinde eş zamanlı arama faaliyeti gerçekleştirilmiş fakat adreslerde şüpheli M.T, ve E.T. bebeğe rastlanmamıştır.Şüpheli babanın kullanabileceği sosyal medya adresleri, araç, plaka vs. üzerinde yapılan araştırmalar, kamera incelemeleri ile Jandarma veri tabanlarında yapılan derinlemesine incelemede bebeği, akrabalarının bulunduğu Antalya iline kaçırmış olabileceği değerlendirilerek Antalya ilindeki araştırmalara ağırlık verilmiş, yapılan araştırmalar neticesinde, şüpheli M.T.'nin saklanabileceği değerIendirilen Antalya ili Elmalı ve Muratpaşa ilçelerinde iki adres tespit edilmiş, Antalya İl J.K.lığı ekipleri ile irtibat kurularak 17.09.2020 günü eş zamanlı olarak iki adreste ev araması yapılmış, şüpheli M.T. ve E.T. bebek bulunamamıştır.

 

Antalya ilinde konunun ısrarlı takibi sonucu şüpheli şahsın Manavgat ilçesinde bir evde saklandığı tespit edilmiş ve Antalya il J.K.lığı ekiplerinin de desteği ile şahsın bulunduğu adrese ulaşılmış, tespit edilen adresteki evde yaptıkları aramada M.T. yakalanmış ve E.T. bebek bulunmuştur. Şüpheli M.T ve E.T. bebek Afyonkarahisar iline getirilmiş, Şüpheli şahıs gözaltına alınarak gerekli adli işlemlere başlanılmış ve E.T. bebek annesine teslim edilmiştir.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • namık yılmaz
    6 ay önce
    Filim gibi Jandarmayı tebrik ediyorum. Fakat kanunlar bu konuda acımasız baba acılı ama hata yapmış...