Reklam

ATSO'NUN 2020 YILI MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI, VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının Mayıs olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla yapıldı.

ATSO'NUN 2020 YILI MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI, VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE YAPILDI
22 Mayıs 2020 - 12:41
ATSO’NUN 2020 YILI MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI, VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE YAPILDI

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının Mayıs olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla yapıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Bu yılın Mart ve Nisan ayı Meclis Toplantılarımız’ı video konferans yöntemiyle gerçekleştirmiş ve siz değerli Meclis Üyelerimiz’in yoğun bir katılımıyla mutlu olmuştuk.  Yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla sosyal mesafeyi korumamız gerekiyor. Bu nedenle 2020 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı da video konferans yönetimiyle düzenliyoruz. Katılımınız için çok teşekkür ederim” dedi.

 

Merdivenci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlayarak “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum. Milli Mücadelemiz’in ilk adımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, 101 yıldır bağımsızlığımızı temsil etmektedir. İstanbul ve İzmir gibi iki önemli şehrimizin işgal edildiği koşullarda Samsun’a çıkarak Anadolu’nun kurtuluş meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, saygı ve rahmetle anıyorum. Gençlerimizin, bu güzel ülkemizi daha da ilerleteceğine inancımın sonsuz olduğunu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın sosyal mesafe zorunluluğu dolayısıyla evlerde geçirileceğini hatırlatan Merdivenci, “Yine 19 Mayıs günü idrak ettiğimiz Kadir Geceniz’i ve birkaç gün sonra kavuşacağımız Ramazan Bayramınız’ı da tebrik ediyorum. Bu yıl Ramazan Bayramı’nı evlerimizde geçireceğiz, sosyal mesafeye azami ölçüde dikkat edeceğiz. Sosyal mesafeyi korumak demek, sevdiklerimizi ihmal edeceğimiz anlamına gelmiyor. Mutlaka sevdiklerimizi, büyüklerimizi arayacağız, hal hatır soracağız” şeklinde konuştu.

 

Merdivenci, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni tip koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmak amacıyla yoğun bir çalışma ortaya koyduğuna dikkat çekerek “Yeni tip koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü 11 Mart’tan itibaren, salgını kontrol altına almak için pek çok önlem alındı. İşletmelerimiz, yaşanan süreçten elbette olumsuz etkilendi; ama biz Oda olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile işbirliği yaparak küresel salgının ekonomimize etkisinin en aza indirilmesi için çalışmalar yaptık. Geldiğimiz noktada küresel salgının ülkemizde kontrol altına alınmaya başlandığını görüyor ve mutlu oluyoruz. Normalleşme adımları atılıyor; bu adımların devamı da gelecek. Burada dikkat etmemiz gereken konu ise bireysel tedbirlerimizi elden bırakmamaktır. Bu konuda tüm Meclis Üyelerimiz’in ve işletmelerdeki personel arkadaşlarımızın azami ölçüde hassasiyet göstereceğine yürekten inanıyorum” dedi.

 

Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bildiğiniz gibi her yıl Ramazan’da Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak İftar Çadırı kuruyorduk; ancak bu yıl yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla İftar Çadırı kuramadık. Bunun yerine siz değerli Meclis Üyelerimiz’in destekleri ile erzak paketi dağıtımı gerçekleştirdik. Böylece Ramazan’ın ruhunu oluşturan dayanışma duygularının pekiştiğini düşünüyor; bu konuda emeği geçen sizlere ve personelimize de teşekkür ediyorum.”

 

Toplantının ikinci maddesinde Mart 2020 ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.

 

Toplantının üçüncü maddesinde Nisan 2020 ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.

 

Toplantının dördüncü maddesinde Nisan 2020 ayının Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.

 

Toplantının beşinci maddesinde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi Yönetim A.Ş.’ye ortaklık durumu görüşüldü. Bu konuda ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis Üyeleri’ne kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Serteser, 750 bin metrekarelik alanda kurulması planlanan Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi’nde, sağlık sektörü ile ilgili her tesisinin yer alacağını kaydetti.

 

Bu gündem maddesinde ATSO Meclis Üyeleri İbrahim Sömer ve Hüseyin Şehitoğlu söz alarak Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi’nin şehre büyük katkısı olacağını belirtti. Gündem maddesinde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi kurucu şirketine yüzde 51 pay ile ortak olması oybirliğiyle kabul edildi.

 

Toplantının altıncı gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey, Yönetim Kurulu’nun Nisan-Mayıs Faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

 

Toplantının son gündem maddesi olan Dilek ve Temenniler kısmında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu. Serteser’in konuşmasının akabinde Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Cemil Uluışık, Hüseyin Şehitoğlu, İbrahim Sömer ve Mustafa Özer söz alarak görüşlerini dile getirdi.

 

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dilek ve Temenniler” kısmının ardından Meclis Üyeleri’ne teşekkür etti ve bir sonraki Meclis toplantısının ATSO hizmet binasında yapılmasını dileyerek toplantıyı kapattı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum