Reklam

ATATÜRK'ÜN YOLUNDAN KOCATEPE'YE YÜRÜYORUZ

ATATÜRK'ÜN YOLUNDAN KOCATEPE'YE YÜRÜYORUZ
24 Ağustos 2020 - 16:51


25-26 Ağustos 1922 Türkiyemiz ve Afyonumuz için çok önemli tarihi bir gündür. 

M. Kemal ATATÜRK, 25 Ağustos 1922 günü akşamı, Şuhut’tan Çakırözü’ne, sonra da 1874 rakımlı tepeye Kocatepe’ye çıkmıştır. Kocatepe ve çevresinde konuşlanmış olan ordunun hazır olduğunu gördükten sonra, sabah saat 5:30’da, “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz ileri” komutunu vererek, Büyük Taaruzu başlatmıştır. Biz, Türkiye’nin dört bir tarafından katılan yurttaşlarımızla, her yıl bu önemli anları yaşamak-yaşatmak için düzenlenen “Zafer Yürüyüşüne” katılıyoruz. Bu yıl da yapılacaktı ve program Afyon Valiliği tarafından yayınlanmıştı ama sonradan pandemi nedeniyle Zafer Yürüyüşü iptal edildi. Aynı tarihte Malazgirt Zaferi kutlamalarının olduğunu biliyoruz. Afyon belediye başkanı, bilboardlarda, “Malazgirt’te Buluşuyoruz”, “Kutsal Yürüyüş” şeklindeki yayınlarıyla, Malazgirt’teki etkinliklere katılacağını ifade eden görseller yayınlayabiliyor. Pandemi Afyonkarahisar’da varsa, Malazgirt’te de var. Aynı gün kendi ilinin Kurtuluş gününü yok sayıp başka bir etkinliğe katılmak, başkanın Afyonkarahisar’a olan duyarlılığının bir göstergesidir. Malazgirt’te bizimdir, Alparslan’da bizim. 

Kocatepe’de bizimdir, Mustafa Kemal Atatürk’te bizim. Hiç birinden asla vazgeçmeyiz. Saray iktidarı sürekli olarak milli bayramları önemsizleştiriyor. Bunu biliyoruz, bunu yaşıyoruz. Biz Mustafa Kemal’in yoldaşları olarak, Mustafa Kemal’in yolundan gitmeye devam edeceğiz. 

25 Ağustos Akşamı saat 19:30 da Şuhut ilçe başkanlığında buluşacağız. 

Şuhut Atatürk Evini ziyaret edeceğiz. 

Sonra Çakırözü’ne hareket edeceğiz. Çakırözünden de Kocatepe’ye Zafer Yürüyüşü’ne başlayacağız. Atatürk Kurtuluş Savaşını başlatırken, Büyük Taaruzu başlatırken kimseden izin almamıştır. Biz de CHP Afyonkarahisar İl başkanlığı olarak Atatürk’ün izinden, yolundan gideceğiz ve Zafer Yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. 

Bu yürüyüş esnasında pandemi nedeniyle her türlü önlemi alıp, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Tüm 

yurtseverleri bekliyoruz. Saygılarımızla...

Yalçın Görgöz 

CHP İl Başkanı

YORUMLAR

  • 2 Yorum