Reklam

ATAKÖY DURAK BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Ataköy Durak Başkanı Nurullah Akdeniz, "koronavirüslü şöför minibüs kullanırken yakalandı" haberleri üzerine Afyoneshaber internet sitesine açıklamalarda bulundu.

ATAKÖY DURAK BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
30 Kasım 2020 - 11:07 - Güncelleme: 01 Aralık 2020 - 11:33
Ataköy Durak Başkanı Nurullah Akdeniz, "koronavirüslü şöför minibüs kullanırken yakalandı" haberleri üzerine Afyoneshaber internet sitesine açıklamalarda bulundu.Haber şöyle:Geçtiğimiz günlerde korona virüs testi pozitif çıkan şoför dolmuş sürerken polisler tarafından yakalandı şeklinde basında yer alan haberler üzerine haber merkezimiz bahsi geçen minibüs durağını ziyaret ederek durak başkanından ve durak şofölerinden bilgi aldı.Ataköy Durak Başkanı Nurullah Akdeniz konu ile ilgili açıklama yaparak bahsi geçen şoförün Covid-19 testinin pozitif olmadığını belirterek;  ''Öncelikle kamuoyunu bilgilendirme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Bahsi geçen arkadaşımız eşi birlikte devlet hastanesine giderek test yaptırdı. Test sonucu pozitif değildir. Ayrıca teste kendisi gidiyor herhangi bir belirti göstermeden kendisine eve git ya da karantida kal gibi herhangi bir uyarıda bulunulmuyor. Şoför arkadaşımız polis kontrolünde iken HES kodu sayesinde test yaptırdığı ve evde olması gerektiği söyleniyor. Pandemi salgınından bu yana Afyonkarahisar'da durakta yolcularımıza hizmet veren minibüslerimizi dezenfekte yaptıran il durak biziz. Minibüslerimiz her sefer dönüşünde düzenli olarak dezenfekte yapılıyor. Kaldı ki Afyonkarahisar Belediye tarafından her üç günde bir detaylı olarak dezenfekte çalışması mininüslerimizde yapılmaktadır. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile Ataköy durağında ki minibüslerimizi tercih edebilir. Kesinle bahsi geçen şoför arkaşımız pozitif değildir. Yolcularımızdan özellikle rica ettiğimiz maskesiz kesinle minibüslere binmesinler'' şeklinde konuştu.Minibüs Şoförlerinden Mustafa Akdeniz'de, ''Sefere çıkmadan önce düzenli olarak minibüslerimizi dezenfekte ediyoruz. Ayrıyeten minibüslerimiz içerisinde el dezenfaktanlarımız mevcut yolcularımızın kullanımına uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Yolcularımızın özellikle maskelerini yolculuklarda kullanıma uygun şekilde takmalarını rica ediyoruz. Maske kullanmakdan minibüse binmek isteyen olur ise bizler kendilerini uyarıyoruz. Kesinlikle maskesiz yolcu almıyor'' ifadeleriniz kullandı.Kaynak: Afyoneshaber

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • şükrü
  4 ay önce
  Sana durakta dezenfekte kullanıyon mu diye sormuyorlar. Laf kalabalığı yapmadan tek cümle Evde karantinada olan şöför ticari münübüs kullandımı kullanmadamı onu açıkla.
 • Afyonlu Biri
  4 ay önce
  Baskan Allah askına hersey bır tarafada bır kac sofor arkadasın aracları dısında tüm seferlerde tepeleme doluyor araclarınız. Neden bunlarla alakalı bırsey konusmuyorsunuz ? Defalarca uyarı yapılmasına ragmen.
 • PARLAMENT ALİ
  4 ay önce
  Resme bak maskeler yalandan ağız kapatıyor,
 • VSOGUT
  4 ay önce
  Neden yanlışları savunmak zorundayız. Test yaptıran ve sonucunu bekliyen herkes evinden çıkmamalıdır. Ha topluma biyolojik bomba atmışsın ha virüsleri topluma yaymada aracı olmuşsun. El insaf.
 • tekin çetin
  4 ay önce
  Test yaptıran ve sonucunu bekliyen herkes evinden çıkmamalıdır.bu doğrumu.?