Reklam

ASKERİ HAVAALANININ SİVİL UÇUŞLARA AÇILMASI İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkeli Gazetesini ziyaretinde flaş açıklamalarda bulundu.

ASKERİ HAVAALANININ SİVİL UÇUŞLARA AÇILMASI İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR
22 Temmuz 2020 - 14:29
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkeli Gazetesini ziyaretinde flaş açıklamaalrda bulundu.Askeri havaalanın sivil uçuşlara açılması konunda çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Zeybek: “Seçim vaatlerimiz arasında olan Askeri havaalanın sivil uçuşlara açılması konusunda çalışmalar yaptık. Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar ile iki konu üzerinde görüşme gerçekleştirdik. Birinci konu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Termal Turizm bölgesinde olan bir arazisini MSB’ye devir etmiş. MSB’de devir edilen arazi karşılığında Milli Eğitim Müdürlüğümüze Ankara Mamak ilçesinden arazi vermiş. Verilen araziye Ankara Mamak Belediyesi bedel ödemeden millet bahçesi yapmış. Konuyu Bakanımıza aktardık. Bakanımız arazinin bedeli belirleyerek ödeme yaptırdı. Gelen para ile Milli Eğitim Müdürlüğü şehrimizdeki okulların ihtiyaçları giderecek. Görüşmemizde Askeri havaalanın sivil uçuşları açılmasını talep ettik. Havaalanı açıldığı takdirde Emirdağlı gurbetçilerimiz Eskişehir yerine şehrimizi tercih edecekler. Akşehir bölgesi Afyonkarahisar’a yakın olduğu için onlarda askeri havaalanın sivil uçuşlara açılması istiyor. Çalışmalarımıza pandemi nedeniyle ara vermiştik. İlimize yeni atanan Valimiz Gökmen Çiçek’le beraber Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’dan randevu alarak konuyu tekrar görüşeceğiz.”dedi.

Kaynak: Türkeli Gazetesi / Yasin Ay - Mehmet Karakaş

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Afyonlu
  1 yıl önce
  Zafer Havalimanı yapılmadan önce, Sayın İsmail Özdilek bu konuda çok çalışmalar yaptı. Sunumlar hazırlayarak hem halkı ve iş adamlarını hem de yerel yöneticilere detaylarına kadar anlattı bu projesini. Nato izin vermiyor deniliyordu o dönem, gitti Borajet ile anlaşma yaparak İstanbul-Afyon Afyon-İstanbul seferi düzenlendi ve itiraz edenlerin gözüne sokarcasına "Bu Nato bana izin veriyor da Türkiye Cumhuriyetine mi izin vermeyecek"dedi. O dönemde de ranta kurban gitti bu çalışmalar. Dünyanın ölü yatırımı yapıldı Kütahya'ya. Şimdi diyorsunuz ki, Afyon Askeri Havaalanını sivil uçuşlara açacağız. O uçak kaçtı çoktan.
 • tekin çetin
  1 yıl önce
  benim topraklarımda ulusal kurtuluş verdiğimiz savaştığımız dedelerimiz ŞEHİT olduğu bu topraklardaki çıkatmanın süresi ne TEK BİR kararname.soldan sağı veya sağdan solu uzatmadan sağdan sayı soldan solu yakalamak adresleri doğru tespitleyin.KANSERDEN KORMAYIN. GEÇ KALMAKTAN KORKUN