Reklam

ARABA PARASINA BİR HOROZ İKİ TAVUK

Afyonkarahisar’da bir süs tavuğu yetiştiricisi, Türkiye Şampiyonu olan bir horoz ve 2 tavuğu bir araba parasına sattı.

ARABA PARASINA BİR HOROZ İKİ TAVUK

Afyonkarahisar’da bir süs tavuğu yetiştiricisi, Türkiye Şampiyonu olan bir horoz ve 2 tavuğu bir araba parasına sattı.

ARABA PARASINA BİR HOROZ İKİ TAVUK
14 Kasım 2019 - 13:53

Afyonkarahisar’da bir süs tavuğu yetiştiricisi, Türkiye Şampiyonu olan bir horoz ve 2 tavuğu bir araba parasına sattı.

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde yaşayan süs tavuğu yetiştiricisi Kadir Doğan, Türkiye Süs Tavukları Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmalarda şampiyon olmuştu. 2018 yılında “Layt Brahma Tavuk” cinsi ile şampiyon olan Doğan, 2019 yılında da “Bozkurt” isimli bir horuz 2 tavuğun bulunduğu gurupla şampiyon oldu. Doğan horuz ve tavukları 15 bin TL’ye sattığını bildirdi.


Uzun yıllardır süs tavukçuluğu ile uğraştığını söyleyen Doğan, “Bir tavuğumuzu 15 bin TL karşılığında verdik. 2019 yılında Türkiye Şampiyonu olan bir hayvanımız bu. Yanında 2018 yılı şampiyonu olan tavuğumuzu da verdik. 5 senedir süs tavukları ile uğraşıyorum. Profesyonel olarak Türkiye Süs Tavukları Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonlara gidiyorum” dedi.

Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini söyleyen Doğan, “2018 yılında “Layt Brahma Tavuk” cinsi ile ilk şampiyonluğu elde ettim. 2019 yılında Bozkurt isimli bir horozla şampiyon olduk. Yurt içinden ve yurt dışından yoğun talep alıyoruz. 80 kadar tavuk yavrularımız mevcut hedefim süs tavukçuluğu noktasında Avrupa’da Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Hayrettin Kürşat Bozkurt
  7 ay önce
  Halit Kocaman Bey, çok üzüldüm yazdığınız yorumlara, bir horoz bir tavuk kolay mı yetişiyor, yemi var, kümesi var, kakası var temizliği var. Bu arkadaşımız hem bu zorluklara göğüs germiş hem de ülkemizin adını altın harflerle avrupaya yazdırmış, desteklememiz gereken yerde kösteklemeyelim lütfen. Siz hayatınızda bir tavuk, horoz hadi civciv bile yetiştirdiniz mi ki? Bu işin zorlukları tavuğun horozun tüyü yünü ne zor işler bunlar, lütfen destek olalım.
 • Halit Kocaman
  7 ay önce
  Hayrettin Bey, tavuk yetiştirmek vatandaşın mı görevidir yoksa yerel yönetimlerin mi? Belediyeyi bu konu üzerine aksiyon almaya davet ediyorum. Sapla samanı birbirine karıştırmak ne kadar acı veren bir sürecin mihenk taşını oluşturmaktadır. Avrupa tavuk yetiştiriciliği noktasını yüzyıllar önce bitirmiş, fabrikasyon üretim yaparak dünyayı domine ederken, bireylerin kendi çabalarıyla geldikleri noktayı bir övünç kaynağı olarak görmek ve bu gaflet ve delalette de ısrarcı olmak ne büyük bir hüsrandır. Bakmak ile görmek asla bir olmadığı gibi, yaptığımız işleri de dev aynasında görmek benliğimizi gerçeklerden uzak tutmak anlamını taşımaktadır. Yazdıklarımı lütfen dikkatlice okuyunuz. Saygılarımla. Halit Kocaman
 • Tuna
  8 ay önce
  Sonuna kadar hobicileri destekliyorum... Başarılar Tuna Kanarya Muhabbet Boş işler bunlar , bacasız fabrika şart diyen arkadaş 1-Bacasız fabrika nedir? 2-Özel ilgi turizmini biliyormusun? 3-Dünyada hobi için beslenen hayvanların pazarını biliyormusun? Her bildiğini söyleme, her söylediğini bil... Yollarla alakalı sıkıntın varsa belediyeye başvurursun, insanların hobileri üzerinde algı çalışması yapmanın , insanların moralini bozmanın anlamı yok.
 • Halit Kocaman
  7 ay önce
  Tuna Bey, ne mi demek bacasız fabrika. Bacasız fabrika emektir, iyiliktir, dostluktur, sevgidir. Bacasız fabrika Erkmen'in delik deşik yolları, Salar'lı çiftçinin emeği, Kumartaşlı'nın memleket sevdasıdır bacasız fabrika. Yağmurun ardından açan günes, baharı müjdeleyen kuş sesleri, uzaktan hoş gelen davulun sesidir. 1993'ten bugüne 3 nesildir algı esnafı olarak Boyalı'da görev yapıyorum. Dedemin mesleğini bana öğretmeyin lütfen, reca ediyorum.
 • Hayrettin Kürşat Bozkurt
  8 ay önce
  Helal olsun arkadaşıma, Avrupa ayak seslerimizle inleyecek, süs tavukçuluğu ve süs horozculuğu neymiş bizden öğrenecekler, tebrik ediyorum, milletçe birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu günlerde bu arkadaşımız bizi çok gururlandırdı, tüylerimiz diken diken.
 • Halit Kocaman
  8 ay önce
  Bırakın bu horoz-tavuk işlerini. Memkelete faidalı neler yapılabilir onları analiyiz etmek gerek. Adama sorarlar tavuk mu yumurtadan çıkmış, yumurta mı tavukdan. Boş işler bunlar. Bacasız favrika şart memlekete. Afyonumuz sahipsiz değil. Tavuka horaza bakacağınize Erkmenin yollarını edin. Halk perişan oluyor. Bunun yazı va gışı va.