Reklam

AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, 3 takımla TEKNOFEST'e katılacak

Ücretsiz kolej eğitimi veren Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’e gidiyor

AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, 3 takımla TEKNOFEST'e katılacak
24 Mart 2021 - 09:25

Ücretsiz kolej eğitimi veren Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’e gidiyor

Okulda oluşturulan ve her grupta 4 öğrenci bir danışman öğretmenin bulunduğu Roket Takımı, Uçak Takımı ve Dron takımı ile yarışmaya katılacak başarılı öğrencilere İbrahim Çakal tarafından madalya takıldı.

Öğrenciler; Roket Takımı, Uçak Takımı ve Dron takımı Roket, İnsansız Hava Aracı (sabit kanat) ve İnsansız Hava Aracı (döner kanat ) katogerilerinde yarışmalara katılacak. Roket takımında bulunan öğrencilerin danışman öğretmeni aynı zamanda kolejin Makine Teknolojisi Alanı Alan Şefi Öner Özkan, Uçak Takımı danışman öğretmeni ve kolejin Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Alan Şefi Abdülkadir Yıldırım, Dron Takımı Danışman öğretmeni Elektrik-Elektronik Öğretmeni Mustafa Kutlu öğrencileriyle uzun zamandır yarışmaya katılmak için efor sarf ediyor. Okul Müdür Yardımcısı ve projeler sorumlusu Emrah Murat konu hakkında şunları söyledi: “Öğrencilerimiz ile uzun süredir beraber çalışıyoruz. Başvuru sürecini iyi bir şekilde tamamladık. Öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalar ile hem bizim göğsümüzü kabarttı hem de kendilerini bilimsel ve teknolojik olarak geliştirme fırsatı buldu.”

Okul Müdürü İbrahim Çakal, öğrencilerin ilk günden itibaren pandemi sürecinde bile en iyi şekilde bu yarışmaya hazırlandıklarını kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğrencilerimizin hazırladıkları projelerle okul olarak gurur duyuyoruz. Mesleki eğitimde üretimin ne kadar önemli olduğunu pandemi sürecinde el dezenfektanı, el dezenfektanı cihazı ve dezenfektan kabini üreterek bir değer oluşturmayı başardık. Okul şu anda da kendi ürettiği duvara monte el dezenfektanı cihazlarını kullanarak öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını korumaya devam ediyor. Şimdi de gözümüzü daha yükseklere diktik ve havacılık alanında önemli bir yarışma olan TEKNOFEST’e katılım için başvurumuzu yaptık. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum