Reklam

AKÜ, en genç profesörünü kaybetti!..

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Torun vefat etti.

AKÜ, en genç profesörünü kaybetti!..
08 Ocak 2021 - 15:09 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 16:19
Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Torun vefat etti.

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesi Kuruca köyünden olan, Afyon Kocatepe Üniversitesinde görev yapan Prof. Dr. Osman Torun'un vefatı üniversite camiasını yasa boğdu.
 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş “Üniversitemizin Değerli Eğitimcilerinden Prof. Dr. Osman Torun’u kaybetmemizden büyük acı duyuyoruz. Acılı ailesi başta olmak üzere tüm yakınlarına baş sağlığı dileriz” dedi.


Prof. Torun'un cenazesi, bugün Cuma namazına müteakip Emirdağ Kurucaköy mezarlığına defnedildi.


Prof. Dr. Osman TORUN kimdir?
 

 

1970 yılında Afyon'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Emirdağ'da tamamladı (Cumhuriyet ilkokulu ve Emirdağ Lisesi). 1992 yılında Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Metalürji Mühendisliği Anabilim dalında Yüksek Lisansa başladı. 1993 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Emirdağ Meslek Yüksekokulunda Araştırma Görevlisi oldu. 1995 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000 yılında Bolvadin Meslek Yüksekokuluna Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Doktorasını tamamladı ve 2005 yılında Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. Prof. Dr. Osman Torun AKÜ Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmekte idi.

   Akademik yaşamı boyunca 40'a yakın ulusal ve uluslar arası bilimsel çalışmaya imza atan Prof. Dr. TORUN Avrupa Birliği Socrates-Erasmus programı çerçevesinde 2008 yılında Almanya ve 2011 yılında Fransa’ da 1hafta süreyle ders vermiştir. 2012 yılında YÖK tarafından yürütülen bir proje kapsamında Çek Cumhuriyeti Charles Üniversitesinde 12 haftalık araştırma programına katılmıştır.

 


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sıla Torun
  3 ay önce
  Canım babam, öyle güzel bi insandın ki.. Ne beni, ne annemi, ne insanları üzdün. Hep de akıllarda öyle kalacaksın. Her zaman yanımızda olduğunu biliyorum. Seni çok çok seviyorum, seviyoruz.. Nurlar içerisinde uyu.. Mekanın cennet olsun..
 • Afyonlu
  3 ay önce
  Allah adaleti ile muamele etsin.
 • Fevzi ÖZEK
  3 ay önce
  Allah rahmet eylesin, iyi bir insandı. Genç yaşta rahmetli oldu. Allah rahmetiyle muamele etsin, sevenlerine ve ailesine sabırlar versin.