Reklam

AK PARTİ İÇİNDE BÜYÜK BİR KARGAŞA VAR

Saadet Merkez ilçe başan yardımcısı Erhan AKPINAR'ın basın açıklaması...

AK PARTİ İÇİNDE BÜYÜK BİR KARGAŞA VAR
16 Kasım 2020 - 16:02
SAADET MERKEZ İLÇE HAFTALIK BASIN AÇIKLAMASI

Saadet Merkez ilçe başan yardımcısı Erhan AKPINAR'ın basın açıklaması..."UEFA Uluslar Ligi’nde Rusya’yı 3-2 mağlup eden A Milli Futbol Takımımızı tebrik ediyor, önümüzdeki maçlarda başarılarının devamını diliyorum."AZERBAYCAN’I KUTLUYORUM

Azerbaycan’ın Ermenistan karşısında aldığı zaferi kutlayan Akpınar, “Azerbaycan, gücünü toparlayarak, Ermenistan karşısında büyük bir başarı gösterdi. Bu zafer, bizim için mutluluk vesilesidir. Bunun sonucunda Azerbaycan tarafından kurtarılan yerlerin denetiminin kendisinde kalmasını sağlayacak bir ateşkes sağlandı. Bu süreçte Türkiye’nin tavrını da önemli görüyorum. Azerbaycan’a verdiği destek zaferin kazanılmasında etkili oldu” dedi.

 

AK PARTİ İÇİNDE BÜYÜK BİR KARGAŞA VAR

 istifanın AK Parti içindeki ciddi çekişmenin göstergesi olduğunu kaydetti. Albayrak’ın istifa metninin satır aralarını değerlendiren Akpınar “Albayrak tarafından Instagram üzerinden yayınlanan istifa metninde artık bakanlığı yürütemeyeceğinin ifade ederken ‘at izi it izine’ karıştı cümlesini kullanıyor. Bu ifade içerdeki kargaşanın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Hak ile batılın ayırt edilmesinin zorlaştığı bir ortam demesi de vahameti gözler önüne seriyor. Ve sonunda ‘Allah sonumuzu hayreylesin’ diyerek bitiriyor. Bu da zihin dünyalarının altında yatan bir durumu ortaya koyuyor. O durum, Allah yardım etmezse bugünkü sorunların üstesinden gelinemeyeceğidir”

 

TÜRKİYE ARTIK BAŞKANLIK SİSTEMİ İLE YÖNETİLEMİYOR

Türkiye’nin başkanlık sistemi ile yönetilemediğinin çok açık olduğunu kaydeden Akpınar  “Bu sistemde bir kural, müzakere, muhalefetle diyalog ortamı yok. Sadece Sayın Cumhurbaşkanı’nın kararları var. Tek başına karar veriyorlar, Sayın Cumhurbaşkanı da tek başına kararlarını değiştirebiliyor. Sonuca bakıyoruz; eğitim, adalet, ekonomi, dış politika nereye el uzatılsa sorunlar ortaya çıkıyor” diye konuştu.

 

EKONOMİ SUNİ MÜDAHALELER İLE KURTARILMAZ

Hükümetin yanlış adımlardan vazgeçip doğruyu göremediğini belirterek sözlerine devam eden Akpınar  “Önce faiz indirimine gitmeyen Merkez Bankası başkanını görevden aldılar. Şimdi kendileri talimat vererek faizi kimseye belli etmeden yükseltmeye çalışıyorlar. Böyle suni müdahaleler ekonomiyi kurtaramaz. Yollar, köprüler, tüneller, yap-işlet-devret modeli inşaatlar ekonomiyi düze çıkarmaz. Ekonomi ancak üretim ekonomisinin getirilmesi ile yolsuzluğunu bitirilmesi ve israfın önlenmesi ve rüşvete son verilme ile düzelir” değerlendirmesinde bulundu.

 

TORBA YASALAR ÜLKENİN BELİNİ FELÇ ETTİ

TBMM’ye sevk edilen torba yasa üzerinden, hükümetin kanun çıkarma yöntemini eleştiren akpınar, “Torba yasa modeli, bu ülkenin belini felç etmiştir. Muhalefet partileri torba içindeki tasarıları görüşmeye vakit bulamıyor. İktidar vekilleri ise Meclis’ten geçen torba yasaların ne olduğunu bilmeden onaylıyorlar” dedi. Torba yasada çalışma hayatı ile ilgili yer alan ve işçi sendikaları tarafından tepki toplayan düzenlemelere de değinen Karamollaoğlu, “Her şey bitti, şimdi işçinin kıdem tazminatına da engel olmak istiyorlar. Tabi bu işçi tarafında bir isyana neden oldu ve bunun sonucunda o düzenlemeler geri çekildi. Yapılması gerekende bu idi. Çünkü bu düzenlemeler iç barışı tehlikeye sokar” ifadelerini kullandı.

 

BÜTÇE, ÜLKENİN HALİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

TBMM gündeminde yer alan bir diğer önemli konu olan 2021 yılı için hazırlanan Merkezi Bütçe’nin ülkenin geldiği hali gözler önüne serdiğini belirten Akpınar  “Açığımız çok, faiz aldı başına gidiyor. Borçlar büyüyor. Öyle ki bu oranları tam olarak belirleyemeyip daha fazlasını öder duruma geliyoruz. Borcu borçla kapatma yoluna gidiyorlar ama artık o yol tıkandı” diye konuştu.Esnafımızın, işçimizin ve emeklimizin yüzünün güldüğü, geleceğe umutla bakabildiği Yaşanabilir Bir Türkiye ümidiyle hepinize teşekkür ediyor, hayırlı günler diliyorum. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Güllü
    6 ay önce
    Size ne elin AK partisinden gidin işinize bakin. İsiniz gücünüz dedikodu masal.pkk ve feto destekcisi partilerle bir olanlar onlarla aynı çizgidedir.