Reklam

Afyonkarahisar yabancı turist kafilesini ağırladı

30 kişilik turist kafilesi kısıtlama saatlerinde Afyonkarahisar'ı gezdi

Afyonkarahisar yabancı turist kafilesini ağırladı
17 Ocak 2021 - 19:38
30 kişilik turist kafilesi kısıtlama saatlerinde Afyonkarahisar'ı gezdi


Mevlüt Tınas
AFYONKARAHİSAR (İHA) - Cumhuriyetin kurulduğu topraklar Afyonkarahisar kısıtlamanın devam ettiği hafta sonunda 30 kişilik yabancı turist kafilesini ağırladı.

Rusya, Ukrayna, Tataristan, Kazakistan'dan gelen misafirlere Ulu Cami, tarihi semtler, konaklar ve Mevlevihane gezdirildi. Karlı ve soğuk havanın etkili olduğu Afyonkarahisar'da turistler Alan Kılavuzu Hasan Özpınar tarafından bilgilendirilerek gezdirildi. Ulu Cami, tarihi semtler, konaklar ve Mevlevihane'yi gezen turistler, daha sonra pandemide açık olan esnaflardan alışveriş yaptı.

Alan Kılavuzu Hasan Özpınar yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'ın tarihi turistik değerleri ve kültürel değerleri sayesinde hem ülke içi hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirler ağırladığını ifade etti. Özpunar şöyle devam etti:

“Afyonkarahisar'ın termal tesisleri, bu kış günlerinde karlı ve hava soğuk olmasına rağmen yine turistleri çekiyor. Bugünkü ziyaretçilerimizde genellikle Rusya'dan, Ukrayna'dan, Tataristan, Kazakistan gibi ülkelerden gelenlerdi. Afyonkarahisar'ı görmek istediler ve biz de onlara yine Afyonkarahisar'ın tarihi turistik yerlerini, kültürel değerlerini tanıtmaya çalıştık. Afyonkarahisar kültürel değerleri ile, tarihi turistik değerleri ile hem Türkiye'nin hem de dünyanın çeşitli yerlerinden ziyaretçi çekmeye devam ediyor.”

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • PARLAMENT ALİ
  4 ay önce
  HANİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VARDI. BİZLER KENDİ İLİMİZDE ÇIKAMIYORUZ ELİN ADAMI YURT DIŞINDAN GELMİŞ ŞU HALE BAK YAZIK YAZIK ÇOK YAZIK...
 • realist03
  4 ay önce
  Kaç haftadır bizler evlerimizde kapalıyken yabancı turistler şehrimizi geziyor. Ayıp ama... Şimdi turistte hastalık yok biz de mi var? Turistler hastalık getirmediğinin taşımadığının garantisi mi var? Memleketimde ikinci sınıf insan muamelesi görmek üzüyor...