Reklam

AFYONKARAHİSAR MÜFTÜLÜĞÜNDE DEVİR TESLİM

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 24 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” kapsamında Afyonkarahisar İl Müftülüğüne atanan Sinan Kazancı düzenlenen törenin ardından görevine başladı.

AFYONKARAHİSAR MÜFTÜLÜĞÜNDE DEVİR TESLİM
05 Haziran 2020 - 15:30
Afyonkarahisar Müftülüğünde devir teslimCumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 24 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” kapsamında Afyonkarahisar İl Müftülüğüne atanan Sinan Kazancı düzenlenen törenin ardından görevine başladı.Afyonkarahisar İl Müftülüğü toplantı salonunda koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen törende, Afyonkarahisar İl Müftülüğüne atanan Sinan Kazancı görevi Çanakkale İl Müftülüğüne atanan Şükrü Kabukçu'dan devraldı.Devir teslim töreninde konuşan İl Müftüsü Şükrü Kabukçu; “Beş yıldır ülkemizin kadim şehirlerinden olan Afyonkarahisar’a hizmet etme şerefi veren Rabbime sonsuz hamdüsena ediyorum. Emaneti Sinan Kazancı hocamıza devretmekten memnunum, mesrurum. Kendisine görevinde başarılar diliyorum.” dedi.Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı ise, “Rabbime sonsuz hamdüsenalar olsun ki bizleri dini mübîni İslam’a istihdam eylemiş ve bu konuda bizleri hadim eylemiş. Rabbim bizleri istikamet üzere eylesin. Şükrü Kabukçu hocama hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni görev yerinde de başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Şükrü Kabukçu, Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı’ya cübbe ve sarığını giydirdi. Tören, programa misafir olarak katılan Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen’in müftülerimize başarı dileklerinin ardından yaptığı dua ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SIFIR3
    8 ay önce
    Yeni görev yeriniz hayırlı ve uğurlu olsun sayın müftüm, AFYON a hoş geldiniz, hayırlı hizmetler de bulunacağınıza eminiz, sizden ricam AFYON merkez ve bazı ilçelerinde hâlâ merkezî ezan ve vaaz sistemi devam etmekte olup,fetonun ve 28 Şubat darbecilerinin işbirliği ile diyanete kadar sızarak aldırdıkları bu projeyi kaldırıp,her hocamızın kendi sesiyle ayrı bir aheng ve güzellik olan ezan okumalarını istiyoruz,