Reklam

AFYONKARAHİSAR İGM'DE YOĞUN GÜNDEM!..

İI Genel Meclisinin 2020 Yılı Ağustos Ayı Toplantısına Ait Gündem

AFYONKARAHİSAR İGM'DE YOĞUN GÜNDEM!..
09 Ağustos 2020 - 12:52
T.C. AFYONKARAHİSAR İL ÖZEL İDARESİ

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANLIĞI

 

KONU : İI Genel Meclisinin 2020 Yılı Ağustos Ayı Toplantısına Ait Gündem

TOPLANTI YERİ : İl Genel Meclisi Salonu.

TOPLANTI GÜNÜ : 10 Ağustos 2020

TOPLANTI SAATİ : 10.30

G Ü N D E M

l . Açılış ve yoklama.

Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından projesi hazırlanan. İl Özel İdaresine tahsis edilecek olan arazi de yetiştirilecek olan altın otu ve papatya bitkilerinin her türlü alet. donanım, fide ve tohum desteği sağlanmasında kullanılmak üzere ödenek aktarılması konusunun görüşülmesi.

2020 Mali Yılı Bütçesi ile Şuhut İlçesi Halı Saha. Köy Konağı. Çevre Düzenleme ve Sosyal Tesis yapım işine ayrılan ödeneğin. Anayurt ve Çobankaya Köylerine yapılması planlanan Sosyal Tesis İşi için yetersiz geldiğinden dolayı. Tarımsal Hizmetler Makine Teçhizat Alımı İşi kaleminde bulunan 60.000.00 tl ödeneğin, tahsis değişikliği yapılması konusunun görüşülmesi.

4. DSİ 183. Şube Müdürlüğünce inşa edilmiş olan Başmakçı Çığrı, Çay Karamık, Dinar Çağlayan Göleti ve Sulama Tesisleri. Merkez Atıksu Tesisi Sulaması. Sandıklı Akin. Sandıklı Ballık. Sandıklı Ekinhisar Göleti ve Sulama Tesislerinin işletme, bakım, onarım sorumluluğunun devredilmesi konusunun görüşülmesi.

5. İl Özel İdaresi tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı KADTEM (Koruyucu Ağız Diş Tarama Eğitimi Merkezi) hizmetlerinde kullanılmak üzere satın alınan Renault marka Gezici Diş Tarama aracın. tüm sorumluluğu ilgili müdürlüğe ait olması şartıyla, tahsis edilmesi konusunun görüşülmesi.

6. İlimiz İhsaniye İlçesi Karacaahınet Belediyesinin kapanmasından sonra 2014 yılında İl Özel İdaresine devredilen 05-42093 nolu 2005 model Hidromek marka kazıcı yükleyicinin Karacaahmet Köy Muhtarlığına devir edilmesi konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

7. İlimiz Merkez Karaman Mahallesinde bulunan. mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan. 361 ada 5 parsel numaralı. 1.357.50 yüzölçümlü taşınmaz. üzerinde yer alan Özel İdare İş Merkezi Zemin katta bulunan 168.42 yüzölçümlü asma katlı. 19 bağımsız bölüm numaralı işyerinin, kiraya verilmesi konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

8. İlimiz İhsaniye İlçesine bağlı Osmanköy Köyünde yer alan, tapusunda Çatal Höyük Mevkii. 136 ada, 16 parsel numarası ile kayıtlı mülkiyeti Yusuf ERBAŞ ve Ahmet GENELİOĞLU'na ait. 30.156.00 m2’lik taşınmaz üzerinde "Turizm ve Ticaret Alanı" olarak

hazırlanan imar planı ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporunun görüşülmesi.

9. İlimiz Emirdağ İlçesine bağlı Sığracık Köyünde yeni yerleşim yerlerine su ve kanalizasyon hattı çekilmesi konuşundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

10. İlimiz Bayat İlçesine bağlı Derbent Köyünde yer alan. tapusunda Çakmaklı Mevkii. 215 ada. 4 parsel numarası ile kayıtlı, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait. 47.836.82 m2 lik taşınmazın 10.000,00 lik kısmı üzerinde "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Ürelim Tesis Alanı" amaçlı olarak hazırlanan imar planı ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporunun görüşülmesi.

11. İlimiz Dinar İlçesine bağlı Doğanlı Köyünde yer alan. tapusunda 1140 parsel numarası ile kayıtlı, taşınmaz üzerinde mevcut imar planında bulunan 10.00 metre genişliğindeki araç yolunun kadastro durumuna uygun hale getirilmek amacıyla kaydırılması amaçlı olarak hazırlanan. imar planı değişikliği ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporunun görüşülmesi.

12. İlimiz İscehisar İlçesine bağlı Karakaya Köyü Kavruklar Mahallesindeki ana yola menfez yapılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

13. İlimiz İhsaniye İlçesine bağlı Basırlar. Yeşilyayla, Eynihan Kuzviran. Eskieğmir. Kıyır Bozhüyük. Ablak. Yukarıtandır. Üçlerkayası. Bayramaliler Köylerinin arazi; yollarının greyderle bakım ve onarımın yapılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

14. İlimiz Merkeze bağlı Değirmenayvalı Köyünde bulunan İlkokul binasının duvarlarına sıva yapılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

15. İlimiz Başmakçı İlçesine bağlı Yaka Köyüne çok amaçlı kapalı alan inşaatı yapım işinde kullanılması için. Lavanta Projesi için ayrılan ve emanet hesabında bulunan ödeneğin. tahsis değişikliğinin yapılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

16. 2020 Yılı vatının proğramında bulunan. Hocalar İlçesi Okullara spor malzemeleri alım kaleminde bulunan ödeneğin. Hocalar Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

17. İlimiz Merkeze İlçeye bağlı Anıtkaya İlköğretim Okul bahçesine parke taşı döşenmesi konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi

18. ilimiz Emirdağ İlçesine bağlı Hamzahacılı Köyü içme suyu kuyusu çökmüş ve su kalmadığından dolayı. acilen içme suyu kuyusu açılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

19. İlimiz Emirdağ ilçesine bağlı Karaağaç Köyünde yeni sosyal ve kültürel alanlara ihtiyaç oluşturmayacak şekilde inşaat nizamının yeniden düzenlenmesi konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

20. ilimiz Sinanpaşa İlçesine bağlı Kayadibi Köyünde Koruma Amaçlı İmar Planı olarak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan imar planlarında 2070, 2071. 2072. 2073 ve 2149 parsellerinden yeşil alanın kaldırılarak bitişiğindeki tescil harici alanlara kaydırılmak üzere yeniden düzenlenmesi konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

21. İhtisas Komisyonlarından gelecek olan raporların görüşülmesi.

22. İl Genel Meclis Üyelerinin Başkanlığa sunacağı önergelerin. ilgili komisyonlara havalesi.

23. İl Özel İdaresi Kanununun 12. Maddesi gereğince. gelecek ay İl Genel saatinin belirlenmesi ve kapanış.

 

Burhanettin ÇOBAN

İl Genel Meclisi Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum