Reklam

AFYONKARAHİSAR'DA VAKA SAYISI PATLADI

Afyonkarahisar’da ki corona virüsü vaka sayıları her geçen gün artıyor. 6 Haziran günü ildeki vaka sayısı 350 iken bu sayı 3 ay bile geçmeden 5369’a yükseldi.

AFYONKARAHİSAR'DA VAKA SAYISI PATLADI
26 Ağustos 2020 - 18:49 - Güncelleme: 26 Ağustos 2020 - 22:07
Gazete 3’ten Mehmet Emin Güzbey, Afyonkarahisar’da ki vaka sayılarının artışına dikkat çeken bir köşe yazısı kaleme aldı.Güzbey, 3 ay içerisinde vakaların cidi oranda arttığını verilerle okuyucularına aktardı. Güzbey, köşesinde şu ifadelere yer verdi:

 

HAZİRAN’DA TOPLAM VAKA 350 İDİ

6 Haziran 2020 akşamında o güne kadar ki toplam vaka sayısı 350 idi. 

Vefat edenlerin sayısı ise 17. Yoğun bakımda 5, entüme durumda ise 1 hastamız vardı. 

VAKA SAYISI 5 BİNİ AŞTI

Şimdi…

Aradan 3 ay bile geçmedi. 

Vaka sayısı 5369’a ulaştı.

Vefat edenlerin sayısı ise 118 oldu. 

Yoğun bakımda 36 hastamız bulunurken entübe durumda ise 9 hastamız var. 

BİR GÜNDE 175 VAKA

Şimdi sıkı durun…

Haziran ayı başında toplamda 350 vaka var iken şimdidir günde 175 vaka tespit edilir hale gelindi Afyon’da. 

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • ...
  9 ay önce
  Türkiye geneli vaka sayısı günlük 1500 olduğu yerde Afyonda 175 vaka olması Hangisi doğru Türkiye geneli mi Afyon mu
 • R.
  9 ay önce
  Gerçekten çok doğru kardeşim Afyonkarahisar da kimse maske mesafe kuralları ni takmıyor izinde köye gittim kimsede umursama yok vakaların artması normaldir inşallah daha kötüsü olmaz
 • Matematikçi
  9 ay önce
  Yorumları niye yayonlamıyorsunuz bu mu sizin tarafsız habercilik anlayışınız yoksa haberiniz yanlış onun için mi yayınlamıyorsunuz.
 • Cem kaya
  9 ay önce
  Gayet normal cunki afyonda yasayan bireylerin çoğunda duş alma kültürü mevcut değil haftada bir yıkanmaya dewam ederseler vakka sayisi 20 bini de bulur
 • Cumhur güler
  9 ay önce
  Nerden biliyorsun haftada 1 yikandiklarini herkezin evinimi bekliyosun
 • Matematikçi
  9 ay önce
  Türkiye'de günlük 1500 vaka çıkıyor ve bunun 175'i Afyon'da mı diyorsunuz yani. Biraz ufak sallayın. Tamam millet önlemini alsın işin ciddiyetini anlasın diye belki abartıyorsunuz ama biraz YAVAŞ SALLAYIN. Afyon'da hergün 175 vaka demek Türkiye'deki vakaların 'si Afyon'da demek olur. Matematik bilmiyorsunuz herhalde.
 • serhat hoca
  9 ay önce
  düğün salonlarını kapatın sadece nikah kıyılmasına izin verin 1.derece yakını hariç diğerlerini nikah salonuna koymayın.Termal tesisleri takip edin gazlıgöl e bakın herkes kafasına göre takılıyor gazlıgöl de görmüyorsunuz türkiyenin heryerinden müşteri geliyor gazlıgöl e aynı şekilde sandıklı hüdai içinde geçerli durum çok ciddi ben hep yazıyorum ama uygulayan yok...
 • .
  9 ay önce
  Birileri hala oy derdinde, mavi boncuk dagitmakla meşgul. Sağlık sektöründe olması çöküş, ekonominin de çöküşü ve tabii kendilerinin de gidişi olacak. Fakat olan yine malesef bu aziz millete olacak.
 • 03
  9 ay önce
  Ya bu yazar yalan söylüyor ya da Sağlık Bakanı. Aciklanan 1400 vakadan 175'inin Afyon'da olmasi İMKANSIZ.
 • De
  9 ay önce
  Eksik bilginin 175 değil de 1400 üzerinden olabileceğini niye düşünmüyorsun... ters mantık bunu gerektirir
 • S. Erdem
  9 ay önce
  Valilik ve belediyenin çok ciddi yaptırımlar getirmesi lazım. Daha okullar bile açılmaıdı. Bu şekilde bir ay sonra önü alınamaz hale gelir.
 • Osman
  9 ay önce
  Aktif vakayi neden vermiyorsunuz ki yokmi bilgi acaba
 • Hasan
  9 ay önce
  Elbet gerekli durumlar olabiliyor ama giçbir aciliyeti olmamasına ragmen doğru düzgün önlem alınmadan saatlerce yapılan düğünler çok mu elzemdi. Hangi gelenek insan hayatından önemlidir. Az kişiyle düğün yapılsa ya da nikah kıyıp düğün daha uygun zamanlara ertelense olmaz mıydı? Sırf gösteriş için yapılan seyler yüzünden başka insanların canı yanıyor