Reklam

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

        Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. 4 Ağustos Salı günü saat 18:30’da yapılan toplantı  koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmedi.

AFYONKARAHİSAR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
05 Ağustos 2020 - 11:14
        Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. 4 Ağustos Salı günü saat 18:30’da yapılan toplantı  koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm Belediye Meclis Üyelerinin geçmiş Kurban Bayramını tebrik etti. Belediye Meclisinin 03 Şubat 2020 gün ve 75nolu kararı ile belirlenen su harcamalarına katılım payı tutarı tahsilinin 2020 yılı yerine 2021 yılından geçerli olmak üzere 2 yılda 4 eşit taksitte tahsili  hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi.

           Bayındırlık ve İmar Komisyonu raporlarının da görüşüldüğü toplantıda Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliğince belediyemize hibe edilen 2011 model çöp kamyonunun hibesinin kabulü hakkında teklif görüşülerek kabul edildi. Mülkiyeti Belediyemize ait Merkez Efecik Mahallesi 601 ada 1 parsel nolu taşınmaz üzerinde bulunan binanın ortak İşbirliği kapsamında mülki idare amirinden izin alınmak kaydıyla  bedelsiz olarak  Karaçay Balkar Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneğine tahsisi,bu hususta protokol yapmak üzere Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e yetki verildi.

        Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası A.Ş. tarafından Altyapı ve Üstyapı Yapım İşlerinde kullanılmak üzere Belediyemize gönderilen 1.500.000,00 TL nakit hibenin, şartlı Bağış olarak kabulü hakkında teklif ve Belediyemiz itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet tam donanımlı, yüksek merdivenli itfaiye aracı alınması hakkında teklif oybirliği ile kabul edildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • serhat hoca
  8 ay önce
  Birde şu demirciler içi diye geçen caddeye bir bakıverseniz sobacı mangalcı semaverci kaldırımdan aşağıya inmişler zaten kaldırım yok arabalar geçmek için uğraşıyor vatandaşda esnafın yerlere kadar olan eşyalarının arasında yürümeye çalışıyor.Allah aşkına Afyon dan başka illerde böyle bir şey yok komşu il belediyeleri kaldırıma dahi koydurtmuyorlar.Ben buradan belediye zabıta müdürünü göreve çağırıyorum.Zahmet olmassa
 • Bir vatandaş
  8 ay önce
  Değerli editörümüzün dikkatine , Belediye meclisinde alınan kararlar ile ilgili şeffaf bir bilgi size ulaşırsa eminim yayınlarsınız ,ancak sizin de dikkatinizi çekiyor olmalı ki bilhassa bayındırlık imar komisyonu ve bazı uygulamalar hakkında örneğin trafik ve esnafı ilgilendiren konular hakkında kararlar alınıyor fakat topluma bilgi “şahıslar talep ederse “ veriliyor ..Bu kapalı bilgi sistemi çok uzun yıllar öncesinde bırakılmıştı,malesef bilgiler size de dolayısı ile topluma da şeffaf bir şekilde aktarılmıyor kimsenin de pek umurunda değil sanki .saygıkar