Reklam

AFYONKARAHİSAR'A 30 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Merkez İlçe Kongresinde konuştu.

AFYONKARAHİSAR'A 30 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK
06 Eylül 2020 - 15:41
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Merkez İlçe Kongresinde konuştu.Eroğlu “Eskiden başbakanlar yabancıların karşısında el pençe divan dururdu” dedi.


 

AK Parti milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu “AK Parti ile beraber Türkiye nereden nereye geldi? Geçmişte Başbakanlar güçlü devletlerin liderleri önünde el pençe divan dururdu ama şimdi çok güçlüyüz ve gurur duyacağımız bir yönetim var. Mavi vatanın tek damlasını bile vermeyeceğimiz büyük bir Türkiye var. Hepimiz askeri gerektiği zaman gereğini yaparız.  Eskiden böyle konuşulamazdı. Bütün silah ve teçhizatlımızı yurt dışından alıyorduk. Allah’a şükürler olsun artık yüzde 80’i Türkiye’de yapılıyor. Artık İHA, SİHA, ATAK helikopterleri, dünyanın en donanımlı harp gemilerini kendimiz yapıyoruz. Gerekirse yedi düvele karşı koyma gücüne sahibiz. Biz Ege ve Akdeniz’de hakkımızı istiyoruz. Küçücük bir Yunanistan birtakım devletleri arkasına alarak bizimle karşı karşıya gelmeyi göze alıyor. Biz hakkımızı istiyoruz ve alacağız” şeklinde konuştu.

 

“30 milyar liralık yatırım yaptık”

 

Eroğlu “Bazıları ‘bunlar ne yaptı’ diyormuş. Neler yapmadık ki; Anlatsak saatlerce bitmez. Merkezi hükümetimiz şehrimize 30 milyar, eski para ile 30 katrilyon yatırım yaptı. Yollar, hastaneler, iki tane üniversite kuruldu. Biz de Afyonkarahisar’ın bir evladı olarak buraya bakanlığım döneminde 63 tane baraj ve gölet inşa ettik. 610 bin dekar araziyi suladık. 800 milyon liralık zirai gelir artışı sağladık. Afyonkarahisar bozkırdı. Şu anda her tarafı yeşil bir şehir oldu. 107 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Her tarafı yeşillendirdik. Afyonkarahisar’da doğru düzgün köprü yoktu. Dünyadan en çok köprü yapılan yer Afyonkarahisar’dır” dedi.

YORUMLAR

  • 2 Yorum