Reklam

AFYON TED OKULLARINDA ONLINE EĞİTİM

TED Okulları, 23 Mart tarihinde başlayan uzaktan eğitim sürecini, eğitim planlamalarını sürekli yenileyerek ve geliştirerek sürdürüyor.

AFYON TED OKULLARINDA ONLINE EĞİTİM
03 Nisan 2020 - 12:01

TED Okulları, 23 Mart tarihinde başlayan uzaktan eğitim sürecini, eğitim planlamalarını sürekli yenileyerek ve geliştirerek sürdürüyor.

 

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 (Yeni Koronavirüs) salgını nedeniyle 23 Mart 2020 tarihinde başlayan uzaktan eğitim süreci TED Okullarında, Türk Eğitim Derneği (TED) merkezi sistemi ile  TED Ailesinin kendi içerikleri kullanılarak başlatıldı.

 

Uzaktan eğitim süreci kapsamında, ülke çapındaki 40 TED Okulunun ortak eğitim yönetimi anlayışıyla oluşturulan içerikler, tüm öğrenciler için Türk Eğitim Derneği uzmanlarınca kademelere göre ayrıştırılmıştır. Okullar özelinde de ayrıca çalışmalar yürütülmüştür. TED Okullarının ortak özelliklerinin yanı sıra farklı alanlarda öne çıkan yönlerinin olması, eğitim içeriklerine zenginlik katmıştır. Sürecin 30 Nisan tarihine kadar uzatılmasının ardından, video ve ödevlendirmelerin yanı sıra ders programlarında canlı buluşmalara da yer verilmeye başlanmıştır.

 

Türk Eğitim Derneği, ülkemiz eğitim standartlarını yükseltecek bilimsel platformlar oluşturma ve araştırma projeleri ile eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri üzerine toplumu bilinçlendirme görevlerini de üstlenen, en köklü sivil toplum kuruluşlarından biridir.  21. yüzyıl becerileri ile teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Türk Eğitim Derneği ve TED Okulları, dünya standartlarında öğretim programları oluşturarak eğitim öğretimde iyi uygulama örnekleri sunmaktadır. Türk Eğitim Derneği, öncü bir kurum olarak eğitim içeriklerini geliştirmeye devam edecektir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum