Reklam

AFYON MOTOFEST BİR HAYALDİ, HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Afyon Motosiklet Festivali toplantısının açılışında konuştu.

AFYON MOTOFEST BİR HAYALDİ, HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Afyon Motosiklet Festivali toplantısının açılışında konuştu.

AFYON MOTOFEST BİR HAYALDİ, HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
25 Temmuz 2019 - 12:36 - Güncelleme: 25 Temmuz 2019 - 13:22

Afyon Motosiklet Festivali toplantısının açılışında konuşan Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, organizasyon hakkında şunları söyledi: “Geçen sene ilkini düzenlediğimiz organizasyon gerçekten Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından bir tanesi oldu. Bir hayaldi. Hayalimizi gerçekleştirdik. Söz verdik başardık dedik. Yurt dışında bu organizasyon ödül alarak taçlandırıldı. Yurt içinde öyle bir ödül vardı ki bu bizi çok gururlandırdı. Bizi motive etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2019 ve 2020 yılları için ikinci bir spor faaliyetini kendi himayeleri altına almaları bizim çok büyük bir ödülümüzdü. Hamdolsun yüzümüzün akıyla buralara geldik.”

Geçen sene seyircinin beklenildiği kadar olmadığına dikkat çeken Akülke, bu sene seyirci noktasında da sevindirici gelişmelerin yaşanacağını söyleyerek, “2019 yılına ait çalışmalarımız, Valiliğimizin desteği, belediyemizin katkıları ve ekiplerimizin çalışmaları ile hızlı bir şekilde yürüyor. 2019’da da geçen senede olduğu gibi başarımızın yine üst noktaya çıkmasını umut ediyoruz. Ama geçen sene bir tek üzüldüğümüz nokta vardı. En zayıf yanımız seyirciydi. İnşallah bu sene onu da aşacağız. Veriler bu sene en az 2 ve 3 katına katlayacağımızı gösteriyor. Ülkenin her tarafından olumlu tepkiler alıyoruz. İnanılmaz geri dönüşler var. İnşallah bu sene bu problemi çözmüş olacağız.” dedi

Afyon Motosiklet Festivali’nin adının da gelecek yıl değişeceğini ve dünyaya hitap edeceğini kaydeden Akülke, “Dünya Motokros yarışları ile Afyon Motosiklet Festivali düzenliyorduk, bunun adına “Moto Fest” diyorduk. Ama bu sene ismi değişiyor. Spor ve Motosiklet Festivali’ne dönüştürüyoruz. Bunun yanı sıra Ankara’da festivalimiz hakkında çok daha olumlu gelişmeler var. Allah nasip ederse Afyon Motofest gelecek yıl “Türkiye Fest” diye çıkacak. Adı Türkiye’yi kucaklayacak ve uluslararası bir organizasyona dönüşecek. Bununla ilgili girişimlerimiz oldu. İnşallah bunu başaracağız.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum