Afyon'da internet üzerinden müstehcen yayın yapan iki kadın serbest bırakıldı

Afyonkarahisar'da internetten müstehcen yayın yaptığı iddiasıyla yakalanan iki kadın, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Afyon'da internet üzerinden müstehcen yayın yapan iki kadın serbest bırakıldı
23 Ocak 2021 - 13:56 - Güncelleme: 23 Ocak 2021 - 14:20
Afyonkarahisar'da internette müstehcen yayın yaptığı öne sürülen iki kadın yakalandı

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da internetten müstehcen yayın yaptığı iddiasıyla yakalanan iki kadın, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) tarafından yapılan çalışmalarda 2019 ve 2020 yıllarında internet üzerinden müstehcen görüntüler yayınladığı veya yayınlanmasına aracılık ettiği değerlendirilen 177 kişinin tespit edildiği belirtildi.

Şüphelilerin banka hesap hareketlerinin analiz edildiğinde para transferlerinin açıklama kısmında "harçlık, arkadaş, video, show ve sohbet " ifadelerinin yer aldığı belirtilen açıklamada Afyonkarahisar'dan N.Ö. ile M.Y. isimli kadınların gözaltına alındığı ve dijital materyallerine de el konulduğu bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından N.Ö. ile M.Y'nin serbest bırakıldığı ifade edildi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ers
  3 ay önce
  engin bey çok haklısınız
 • Engin Yiğit
  3 ay önce
  Afyon şirazeden çıkalı çok oldu. Her gün şiddet, yolsuzluk, ahlaksızlık haberi. Kimse bizim toplumumuz ahlaklı rolü yapmasın. İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım.