Reklam

AFYON'DA 5 GÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul ve Ankara başta olmak üzere il il son dakika hava durumu tahminleri geldi.

AFYON'DA 5 GÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul ve Ankara başta olmak üzere il il son dakika hava durumu tahminleri geldi.

AFYON'DA 5 GÜN HAVA NASIL OLACAK?
29 Kasım 2018 - 13:50

Özellikle dünden beri yaşanan hava sıcaklıklarındaki ciddi düşüş vatandaşlar tarafından 'kar mı geliyor' sorusuna neden oldu. Bugün itibariyle soğuk ve kapalı bir havaya uyanan vatandaşlar, kar yağışı ile ilgili yoğun araştırmalara başladılar. Özellikle hava sıcaklıklarının 8 derece düşmesi ile birlikte bazı bölgelerde kar ve don etkili olacak. 


AFYONKARAHİSAR 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ


 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Gümüşhane çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Trakya ile gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusu, Kütahya, Bilecik, Bolu, Kastamonu, Çankırı, Eskişehir'in kuzey ve batı çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kuzey Ege kıyıları, Muğla ve Isparta'nın güneydoğusu ile akşam saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Antalya'nın doğu ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Marmara ve Batı Karadeniz'de hissedilir derecede olmak üzere kuzey ve batı bölgelerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat), Marmara'da zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum