AFRAY İLE YHT ENTEGRE OLUYOR 

      Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in seçim vaatleri arasında yer alan AFRAY projesi, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı ile yapılan ortak çalışmalarla Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile entegre oluyor. 

23 Ekim 2020 - 14:07 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 11:50
AFRAY İLE YHT ENTEGRE OLUYOR 

ŞEHRİMİZİN GELİŞMESİ İÇİN ÇOK GÜZEL BİR PROJE

      Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in seçim vaatleri arasında yer alan AFRAY projesi, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı ile yapılan ortak çalışmalarla Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile entegre oluyor. 

     Projenin son hali ile ilgili olarak TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Başkanımız Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner ve Benol Kaplan’a hazırladığı 3 boyutlu animasyon videosu ile sunum yaptı. YHT ile entegre edilen AFRAY, gelen yolcuların Ali Çetinkaya Garı ile şehir merkezine ulaşımlarını daha hızlı hale getirecek. 7. Bölge Müdürü Sivri, proje ile ilgili sondaj ve etüt çalışmalarının sona erdiğini belirtti.

     Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Kampüsü’nde (ANS) eğitim gören öğrencilerin şehir içine ulaşımını kolaylaştıran AFRAY aynı zamanda Erenler, Karşıyaka, Yeşilyurt ve Ali Çetinkaya mahallelerinden de geçerek şehir içi ulaşımın rahatlamasına önemli katkı sağlayacak. AKÜ başta olmak üzere Erenler, Karşıyaka, Yeşilyurt ve Ali Çetinkaya mahallelerinden AFRAY’ı kullanan vatandaşlar Ali Çetinkaya garında şehir merkezine nostalji tramvayı ile ulaşacaklar.

“YHT İLE GELEN YOLCULARI MERKEZE AFRAY’LA TAŞIYACAĞIZ”

       AFRAY projesinin 2021 yılı yatırım programına girmesinin planlandığını belirten Başkanımız Zeybek, projenin en kısa sürede tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunulacağı söyledi.  AFRAY’ın yapımı ile ilgili olarak iş bölümü yapıldığını ifade eden Zeybek, “İstasyonları belediye olarak biz, diğer aksamı da devlet demir yollarımız gerçekleştirecekti. Proje ihalesi yapıldığı ve projeyi alan firma bize geçtiğimiz ay bir sunum yaptı. Sunumun ardından ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Yapılan hat Afyon-Gazlıgöl ve Eskişehir demir yolu hattına paralel olarak düşünülmüştü. Çünkü öğrencinin üniversiteye yürüme mesafesi fazla olacağı için yeni bir güzergah belirlendi. Yurtlar bölgesinden üniversitenin önüne bir hat çekilmesi ve iki durak yapmak şartıyla yüksek hızlı tren hattına bir bağlantı gerçekleşirse çok daha verimli olacağını hesap ettik. Güzergahla ilgili proje tadilatına gidildi. 7. Bölge Müdürlüğümüz genel müdürlüğe proje tadilatını sundu ve ilgili proje firması da bunu gerçekleştirdi. Şuanda da istediğimiz tarzda ve herkesin kabullendiği bir güzergah belirlendi” dedi.

“ŞEHRİMİZİN GELİŞMESİ İÇİN ÇOK GÜZEL BİR PROJE”

      Üniversitede öğrenim gören öğrencilerin rahatlıkla kullanabilecekleri güzergahın oluştuğuna dikkat çeken Başkanımız Zeybek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yüksek Hızlı Tren istasyonuna gelen misafirlerimizin merkezle bağlantısını Banliyö hattı ile gerçekleştirmiş olacağız. Bizde istasyona kadar gelen misafirlerimizi ve ziyaretçilerimizi Nostaljik tramvay ile merkeze taşımayı hedefliyoruz. Şehrimizin gelişmesi için çok güzel bir proje. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun.”

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 52/1 Afyonlu
  6 ay önce
  gördüm vidiyoyu afyonluyuzya .ağzımızdan çıkanı kulağımız duymaz hesabı zaten askerlikdede sen afyonlumun derlerdi bizde nerden bildin derdik onlarda bir vere kalaylıyorsun derlerdi bizde özür dilerdik dil alışkanlığı derdik.gelelim muratgibi kafasız afyonu yönetenlerde zaten bir apartmanı yönetemiyen muratgibiler afyonu yönetemez hemen açilen kovun bir avjeti ters kgiriş yaptırtanlardandır.10 sene ısınamadık boşboş para verdik bu muratgibiler yüzünden birde muhtarlık yaptırdılar bugibilerine. dairesini satdı gitdi o muratdenende kurtulduk işallah bel.istifa ederde kurtulur afyon... haa bakdım vidiyoya tren hep bos arsalarda tektük avler var ayıptır günahdır.3 mah.yararlanaçak biz şuhut yolunda ayazmı avlıyaçağız kıra yazılar hepmı duraçak hiç telebe 3 mah.olaçak ötekilerde murada mı beddua edeçek yani işallah hak ançak HZ.MEHDİ AS.GELİNÇE HAKDA HUKUK DA İŞLEYEÇEK MURAT GİBİLERDE KODES DOLDURAÇAK...AKP LİLERDE HAA ZATEN ÖTEKİ TÜRK DÜŞ.PAR.DAHİL HAA
 • 52/1 Afyonlu
  6 ay önce
  işye hak hukuk bumu?demezlermi yani ahir zamanı çünkü işihak etmeyenler yöneteçek tamda bu af.bel.olanlarda mevçut.ben murat deneni apartmandan tanırım afşetkuyulurken karışmıştı 10 sene ısınamadık.bu haramaz adamdır kulağını tur desen ters kulağını tutaçak kadarda kafası zerre kadar çalışmaz...ama şeytanlıkda bire gelir...sanırım baş.kandırıyordur aman dikkat et derim.vede öteki mahalleler ne olaçak telebeler bu üç mah.kira tutaçak ötekiler ne olaçak budamı muratın oyunumu demezlermi geçende yazdım bu yaramaz muradı aman bundan ançak köy muh.olur aman afyon şuhu atın bel.den aman dost uyur bu uyumaz aman haaa murada dikkat afyon zaten afyon işğalçiler taa HZ.MEHDİ AS.ÇIKINÇA KÖYÜNE GİDEÇEK HAAA HERKEZ DOĞDUĞU YERE MARŞ MARŞ.afyonumuz kirlendi ahir zamanındayız yaa